Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 13 Eylül haftası boyunca Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da sahnelenecek 7 oyunla devam ediyor

Tiyatroseverlerin ilgiyle takip ettiği Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 13 Eylül haftası boyunca Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da sahnelenecek 7 oyunla devam ediyor. Seyircileri açık havada tiyatronun iyileştirici gücüyle bir araya getiren program kapsamında 13 Eylül’de Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun “Aziz Nesin Kabare”, 14 Eylül’de Lavean Sanat’ın “İnziva”, 15 Eylül’de Tiyatro YanEtki’nin “On Saniye”, 16 Eylül’deİstanbulimpro’nun “Olay Rusya’da Geçiyor”, 17 Eylül’de Entropi Sahne’nin “Korkuyu Beklerken”, 18 Eylül’de Ankara Birlik Tiyatrosu’nun “Mahzuni Şerif” ve 19 Eylül’de Tatavla Tiyatro’nun “Rahvan Giden Atlılar” adlı oyunları sahnelenecek. Başlangıç saati 21.00 olan oyunların biletleri ve farklı kategorilerdeki destek biletleri Mobilet üzerinden satışta!

Özel tiyatrolarla seyircileri 2 Ağustos-25 Eylül 2021 tarihleri arasında parklarda buluşturan Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları,Fenerbahçe Parkı’nda sahnelenen çocuk oyunlarının ardından, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunlarına ev sahipliği yaptı. Ataşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi’nin katkıları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mekân desteğiyle düzenlenen etkinliğin Caddebostan programını Anadolu Efes destekledi. Seyircilerden büyük ilgi gören Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, 10-25 Eylül tarihleri arasında ise Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’dayetişkin oyunlarıyla devam ediyor.

13-19 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA ATAŞEHİR’DE 7 OYUN ART ARDA!

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın Ataşehir programı, 13 Eylül haftasında kabare, dram, kara komedi, doğaçlama, dram/trajedi ve müzikli oyun türlerinde 7 farklı yetişkin oyununa ev sahipliği yapacak. 13 Eylül Pazartesi akşamı Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun “Aziz Nesin Kabare”, 14 Eylül Salı akşamı Lavean Sanat’ın “İnziva”, 15 Eylül Çarşamba akşamı Tiyatro YanEtki’nin “On Saniye”, 16 Eylül Perşembe akşamıİstanbulimpro’nun “Olay Rusya’da Geçiyor”, 17 Eylül Cuma akşamı Entropi Sahne’nin “Korkuyu Beklerken”, 18 Eylül Cumartesi akşamı Ankara Birlik Tiyatrosu’nun “Mahzuni Şerif” ve 19 Eylül Pazar akşamı  Tatavla Tiyatro’nun “Rahvan Giden Atlılar” adlı oyunları Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da seyirciyle buluşacak. Başlangıç saati 21.00 olan oyunların biletleri Mobilet’ten temin edilebiliyor.

DAYANIŞMAYA DESTEK VERİN!

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’ndan elde edilen gelir, etkinlikte yer alan tiyatrolara aktarılacak. Kooperatif, salgın koşulları sebebiyle sahnelerden ve seyircilerinden uzun süre ayrı kalan tiyatrolara güç vermek ve bu dayanışmanın bir parçası olmak isteyenlere, bilet satın alma aşamasında iki farklı seçenek de sunuyor. Tiyatro severler etkinlik bileti satın alırken destek kategorilerini seçerek dayanışmaya belirledikleri miktarda destek verebiliyor ya da Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahnelenecek bir oyunun destekçisi olarak dayanışmaya adını yazdırabiliyor. Oyun destekçileri, etkinlik alanında ve Tiyatro Kooperatifi’nin sosyal medya hesaplarında duyuruluyor.

TİYATRO KOOPERATİFİ HAKKINDA

Tiyatro Kooperatifi, özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik, sosyal ve hukuki açıdan güçlenmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi için çalışan bir sosyal kooperatiftir. Tiyatro Kooperatifi, Türkiye’deki özel tiyatrolar için 21. yüzyılda dünya standartlarında çalışma zeminini sağlamayı hedeflemekte ve ekonomik fayda üretme potansiyeline sahiptir. Yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem’in, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy’un üstlendiği Tiyatro Kooperatifi’nin diğer yönetim kurulu üyeleri ise Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu’dan oluşuyor. 

Tiyatro Kooperatifi’nin şu anda; Altıdan Sonra Tiyatro-Kumbaracı50, Altkat Sanat, Altsahne, Ankara Birlik Tiyatrosu, Apartman Sahne, Asmalı Sahne, Atta Festival, Baba Sahne, Balkonda Sanat Prodüksiyon, Biraderler Yapım, Craft, DasDas, Ekip Kafile, Ekip Tiyatrosu, Entropi Sahne, Erbulak Evi, Eylül Sahnesi, Gaca Tiyatro, GalataPerform, Germinal Tiyatro, HANN Sahne, ikincikat, İstanbulimpro, Kadıköy Emek Tiyatrosu, Kadıköy Theatron, Koma, Kuzgun Yapım, K! Kültüral Performing Arts, Lavean Sanat Grubu, Levent Üzümcü Tiyatrosu, Mam’art, Mesele Kumpanya, NoAct Sahne,  oyun atölyesi, Öykü Sahne-Tiyatro Açıkça, Pangea, Primat Atölye, QPerformans, Reha Özcan Kumpanyası, Sahne3, Semaver Kumpanya, Tatavla Sahne,  TTeşkilaTT, Tiyatro(Hâl), Tiyatro Alesta, Tiyatro Bereze, Tiyatro Biteatral, Tiyatro D22, Tiyatro Dalga, Tiyatro 11, Tiyatro Hemhal,  TiyatrOPS, Tiyatro Öteki Hayatlar, Tiyatro.iN, Tiyatro Mima, Tiyatro Pangar, TiyatroTiyatral, Tiyatro Yeniden, Versus Tiyatro, Wise Akademi, Yan Etki, Yapıcı Tiyatro ve Yolcu Tiyatro olmak üzere 64 ortağı bulunuyor ve güç birliği her geçen gün artıyor. Tiyatro Kooperatifi, bu dayanışmayı tüm Türkiye’ye yaymayı arzuluyor ve Türkiye’deki tüm tiyatro kooperatiflerinin birlik statüsünde birleşmesini hedefliyor.

Tiyatro Kooperatifi’nin logo dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgi için:        tiyatrokooperatifi.org
                        info@tiyatrokooperatifi.org

                        instagram.com/tiyatrokooperatifi

                        twitter.com/TiyatroKoop

                        facebook.com/tiyatrokooperatifi

                        linkedin.com/company/tiyatrokooperatifi

                        youtube.com/tiyatrokooperatifi

tr_TRTurkish