Timuçin Şahin’s Flow State grubu ile 24 Ocak Cuma akşamı Borusan Müzik Evi’nde

Timuçin Şahin; Sean Rickman, Cory Smythe ve Reggie Washington gibi caz ve doğaçlama dünyasının önemli isimleriyle oluşturduğu Timuçin Şahin’s Flow State grubu ile 24 Ocak Cuma akşamı Borusan Müzik Evi’nde.

Borusan Müzik Evi, 24 Ocak Cuma akşamı Timuçin Şahin’s Flow State grubunu ağırlayacak. New York Times’ın “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” sözleriyle tanımladığı Timuçin Şahin’in Sean Rickman, Cory Smythe ve Reggie Washington gibi caz ve doğaçlama dünyasının önemli isimleriyle oluşturduğu grubun Nothing Bad Can Happen albümü ve yansıttığı müzik felsefesi, albümün piyasaya çıktığı Haziran 2017’den itibaren, Avrupa’nın önde gelen birçok yayın organı tarafından mercek altına alındı.

Avusturya’nın köklü müzik dergisi Concerto, albüm değerlendirme yazısında “Timuçin Şahin olağandışı bir müzikal ölçütü, nev’i şahsına münhasır dokunuşlarıyla şekillendirmiş. Yaratım sürecinin yapıtaşlarını, akıcı ve kolektif bir müzikal dille oluşturmuş. Çok yaşa Şahin!” derken; Republic of Jazz ise “Nothing Bad Can Happen ile şu ana kadar keşfedilmemiş muazzam bir ses dünyası ve bizi çevreleyen tüm akustik enformasyon vasıtasıyla, yeni bir müzikal değerlendirme sisteminin içine giriyoruz” sözleriyle izlenimlerini okuyucularıyla paylaştı.

PROGRAM

TİMUÇİN ŞAHİN’S FLOW STATE

24.01.2020 CUM 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

TİMUÇİN ŞAHİN 7 telli perdesiz & 6 telli perdeli elektronik gitar
CORY SMYTHE piyano
SEAN RICKMAN davul
REGGIE WASHINGTON bas

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

tr_TRTurkish