The Who Efsanesi Roger Daltrey’in Anıları Kitap Oluyor.

The Who’nun efsanevi şarkıcısı Roger Daltrey’in uzun zamandır beklenen anıları “Thanks A Lot Mr. Kibblewhite: My Story” adıyla yayımlanacak.

Blink Publishing aracılığıyla yayımlanacak kitabın 18 Ekim’de İngiltere, 23 Ekim’de de ABD’de piyasada olacağı belirtiliyor.

Yapılan açıklamaya göre “Thanks A Lot Mr. Kibblewhite: My Story” okuyucuya Daltrey ‘in 50 yıllık The Who kariyeri, 100 milyon albüm satış başarısı ve sekiz stüdyo albümünü kapsayan solo kariyerinden bahsetmeyecek. Bu sadece bir rock ‘n’ roll anı kitabı değil, aynı zamanda 1940’lardan 1970’lere İngiltere’de yaşanan değişim sürecine de bir bakış niteliğinde.

Çok çalışkan, dayanıklı ve nefes kesici bir enerjinin büyüleyici hikayesi. 1944 yılının Mart ayında Blitz’in kalbinde doğdu, okul ve yoksullukla savaştı. Sac metal fabrikasında bir gündüz çalışanı olan Roger ilk önce 1961’de WHO’yu kurdu, John Entwistle’ı ardından da John’un önerisiyle Pete Townshend’ı gruba dahil etti. Daltrey, grubun sesiydi, 1990’da Rock And Roll Hall Of Fame’e ve 2005’te İngiltere Music Hall Of Fame’e layık görüldü.

Daltrey kitap hakkındaki görüşlerini özetle şu şekilde ifade ediyor. “Hayatımın olaylarını çözümlemek üç yılımı aldı, ne zaman, neden ve kimin yaptığını hatırlamak, efsaneleri gerçeklikten ayırmak, Keith Moon’un 21. doğum gününde Holiday Inn’de gerçekte neler olduğunu açığa çıkarmak. Umuyorum ki sonuç bir otobiyografiden daha fazlası olmuştur”.

 

 

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish