The Walking Dead’in En Korkunç Sahnelerinden Biri Nasıl Hayat Buldu?

Uyarı: Eğer dizinin sezon ortası prömiyerini izlemediyseniz bir miktar spoiler içerir.

The Walking Dead’in sezon ortası prömiyerinde çok fazla şey oldu. Popüler dizinin bugüne kadar ki en önemli sahnelerinden biri de bu bölümde ekrana geldi. Biz (izleyenler) gecenin en büyük şoklarından birinin çilesini çekerken, sezon ortası galasında, makyaj ve görsel efekt ekibinin zombi vahşetini göstermek için yeni bir teknik denediğini muhtemelen fark etmedik.

Bölüm direktörü ve makyaj danışmanı Greg Nicotero, bölümün bu en önemli anları hakkında bazı bilgiler verdi.

Spoiler’dan önce bırakmanız için son şans!

Bölümün yaklaşık yarısında, Jessie’nin oğlu Sam birkaç yürüyen tarafından paramparça edilir.

sam yürüme ölü

İzleyicilerin 9. Bölümde Sam’in ölümünü görmesi sürpriz değildi. O bir süredir sınırdaydı.

Ancak, sezon ortası prömiyerinde özel olarak dikkat çeken bir zombi var. Sam’in alnından ısırık alan yürüyene dikkat edin. Yaradan dışarı fırlayan bir kan demeti göreceksiniz. Geçmişte, dizi oyuncularının kan dolu tüpleri üzerlerine giymesi suretiyle veya bir protez kullanarak benzer efektler yaratılıyordu. Bu sefer ise böyle olmadı.

sam yürüme ölü

“Benim çok sayıda zombi yürüyüşünde oynayan makyaj sanatçılarımdan biri –Gino Crognale– Sam’i ısıran yürüyeni oynadı” diye açıklıyor Nicotero ve devam ediyor:

“Ve daha önce hiç yapmadığımız bir şeyi denedik. Bir protez seti yaptık – dişlere bağlı zombi protezleri vardı ve bu sayede biz onun alnındaki ısırığı ve kanın dışarı fırlamasını görebiliyorduk. Ve biz onun dişlerinin karşısına yaptığımız majör bir protezin pompasıyla da dışarıya kan fışkırttık.”

Dizide birinci sezondan beri zombi protezleri yapılıyor. Her sezon, kullandıkları şeyleri geliştirmek için ekibin çeşitli yollar bulduğu da görülüyor.

Greg yürüyen ölü sezon bir Nicotero

Greg Nicotero dizinin ilk sezonundan beri çalışıyor.

“Ben bu işi 30 yıldır severek yapıyorum ve altı sezondur da içindeyim, biz hala gag yapmak için eğlenceli, harika yollar buluyoruz.”

Nicotero, full zombi makyajıyla serinin birkaç bölümünde kendi gösterdi ama sezon ortası prömiyerinde muhtemelen onu seçemeyeceksiniz.

Greg Nicotero sezon 6 zombi

 “Bence ellerim orada. Orada küçük bir zombi topluluğu var,”

İşte, önceki sezonda The Walking Dead’in altıncı bölümünde Nicotero’nun göründüğü plan.

tr_TRTurkish