The Sextape’den İstanbul’da Savaş Karşıtı Konser

Stoner rock üçlüsü The Sextape, İstanbul’da savaş karşıtı konser vermeye hazırlanıyor.

2020 yılında Rusya’da kurulan ve savaş başladıktan kısa bir süre sonra Rusya’dan ayrılıp İstanbul’a gelen grup, “Prelude” isimli ilk albümünü 29 Temmuz’da yayımladı ve şimdi müzikseverleri bu önemli konsere davet ediyor.

Grup 14 Ağustos’ta, ilk albüm “Prelude’u çalacağı ancak daha ziyade savaş karşıtı özelliğiyle öne çıkacak ve bu amaçla tüm gelirleri, “Helping to leave” yardım vakfına ve diğer yollarla Ukraynalı mültecilere verilecek konserin geri sayımına başladı.

Kadıköy The Wall Saloon’de gerçekleşecek konserde konuklar arasında DJ setiyle Hakan Tamar ve İstanbullu stoner-garage rock ikilisi The Dirty Duo yer alıyor.

Geçen yıl “Keep an Eye” ve “Chase” teklilerini yayımlayan grubun ilk albümü “Prelude”; stoner, blues ve garage unsurlarının kollarında yükselen, karanlık ve yoğun hissiyatıyla hipnoz etkisine sahip birbirine bağlı dokuz şarkıdan oluşuyor.

Albümün kayıt sürecine değinirken, uzun bir arayıştan sonra mistik blues köklerine uygun bir stüdyo bulmayı başardıklarını söyleyen grup, vintage müzik ekipmanları ile kayıtları metronomsuz, yüz yüze yaptıklarını ve genellikle ilk çekimi tutmaya çalıştıklarının altını çiziyor.

Grup sürecin, şamanizm de dahil olmak üzere çeşitli ezoterik öğretilerden ve ayrıca The Doors, The White Stripes, Queens of the Stone Age, Led Zeppelin ve Royal Blood gibi gruplardan ilham aldığını da belirtiyor.

tr_TRTurkish