The Rolling Stones Gelecek Albüm ‘Hackney Diamonds’ın Yapımıyla İlgili Yeni Bir Belgesel Üzerinde Çalışıyor

The Rolling Stones’un yeni albümü ‘Hackney Diamonds’a ışık tutan yeni bir belgesel yolda.

Proje, grubun yakında çıkacak 24. stüdyo albümlerini yazma ve kaydetme çalışmalarına odaklanıyor.

Efsanevi grup geçtiğimiz hafta albümün detaylarını duyurmuş ve Euphoria’nın oyuncusu Sydney Sweeney’nin başrolde olduğu bir kliple birlikte gelen ilk single ‘Angry’yi paylaşmıştı.

Şimdi de Sir Mick Jagger, Keith Richards ve Ronnie Wood’un The Kardashians dizisinin arkasındaki ekip olan Fulwell 73 ile birlikte hazırlanan yeni belgeselde yer alacakları doğrulandı.

Film, grubun ‘Hackney Diamonds’ albümünde yer alan 12 parça üzerinde çalışmaya başlamasını konu alacağı söylenirken, “Mick, Keith ve Ronnie’nin stüdyoda sihirlerini konuştururken aralarındaki şakalaşmalar da dahil olmak üzere samimi ve içten bir bakış sunacak” ibaresi de düşülüyor.

Adı henüz açıklanmayan belgeselin Charlie Watts’a bir selam niteliğinde olacağı da iletiliyor. ‘Hackney Diamonds’ grubun Watts’ın 2021’deki ölümünden bu yana çıkardığı ilk albüm olacak.

Mick Jagger ve arkadaşları 2005 tarihli ‘A Bigger Bang’in ardından 18 yıl sonra ilk kez yeni bir albüm yayınlayacaklarını ve albümde Charlie Watts ile birlikte kaydedilen ‘Mess It Up’ ve ‘Live By The Sword’ adlı iki şarkının da yer alacağını doğruladı.

Jagger, “Büyük konuşmak istemem ama gerçekten beğenmeseydik bu albümü çıkarmazdık,” diyor ve ekliyor, “Kendimizi gerçekten sevdiğimiz bir albüm yapmamız gerektiğini söyledik.”

‘Hackney Diamonds’ 20 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak. Albümde Lady Gaga, Stevie Wonder, Paul McCartney ve Elton John’un da aralarında bulunduğu bir dizi dev ismin katkılarının da yer aldığı açıklandı.

Photo by: David M. Benett/Getty Images

NME.com

tr_TRTurkish