The Rolling Stones 18 Yıl Sonra Gelecek Albümü “Hackney Diamonds”ı İlk Single “Angry” ile Duyurdu

The Rolling Stones, 20 Ekim’de çıkacak olan ve 18 yıl sonra orijinal materyallerden oluşan ilk albümleri “Hackney Diamonds”ın detaylarını açıkladı. Duyuru çarşamba Jimmy Fallon’ın ev sahipliğinde düzenlenen canlı yayın etkinliği sırasında yapıldı.

Hackney Diamonds’ın prodüktörlüğünü Andrew Watt üstlendi. 12 parçadan oluşan albümün kayıtları Henson Recording Studios, Los Angeles; Metropolis Studios, Londra; Sanctuary Studios, Nassau, Bahamalar; Electric Lady Studios, New York ve The Hit Factory/Germano Studios, New York’ta gerçekleştirildi.

Konuk katılımcıların tam listesi henüz açıklanmadı. Ancak çarşamba günkü canlı yayın sırasında grup Lady Gaga’nın “Sweet Sounds of Heaven” şarkısında şarkı söylediğini açıkladı. Merhum davulcu Charlie Watts ve eski basçı Bill Wyman da albümde yer alıyor. The Beatles’tan Paul McCartney ve Ringo Starr ile Stevie Wonder’ın da albüme katkıda bulunduğu söyleniyor.

İlk single “Angry “nin videosu Francois Rousselet tarafından yönetildi ve oyuncu Sydney Sweeney (Euphoria, The White Lotus) rol aldı.

“Hackney Diamonds”, The Rolling Stones’un 2005 tarihli “A Bigger Bang” albümünden ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor. Grup 2016 yılında “Blue & Lonesome” isimli blues cover albümünü yayımlamıştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Rolling Stones “Hackney Diamonds” şarkı listesi:

01. Angry

02. Get Close

03. Depending on You

04. Bite My Head Off

05. Whole Wide World

06. Dreamy Skies

07. Mess It Up

08. Live By the Sword

09. Driving Me Too Hard

10. Tell Me Straight

11. Sweet Sound of Heaven

12. Rolling Stones Blue

The Rolling Stones, photo by Mark Seliger

tr_TRTurkish