The Pretenders’ın Yaklaşan Albümünden Yeni Single “A Love” Yayında

The Pretenders “A Love” isimli yeni bir single paylaştı.

Şarkı, grubun 15 Eylül’de Parlophone aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ‘Relentless’ isimli albümünden ulaşıyor kulaklarımıza.

Yeni şarkı hakkında, “Sanırım albümdeki en geleneksel Pretenders tınılı şarkı bu. ‘Kid’ ya da ‘Talk of the Town’ ya da yıllar boyunca orta tempolu olanlardan herhangi biri gibi” diyen Chrissie Hynde şöyle devam ediyor:

“Aşkı/ilişkileri genellikle uyuşturucu bağımlılığı ile aynı şekilde görüyorum. Buna rağmen, bunu söyledikten sonra, bıkkın ve alaycı olduğumu biliyorum…” diyen Hynde, bir önceki albümleri Hate for Sale’deki The Buzz şarkısıyla aynı tema olduğunu söylüyor.

Gelecek albüm “Relentless” ilk olarak mayıs ayı başlarında ‘Let The Sun Come In’ parçasıyla tanıtılmış, onu haziran ayında paylaşılan şarkı “I Think Adout You Daily” izlemişti. Yaklaşan albüm grubun 12. uzunçaları olacak ve 2020 tarihli ‘Hate For Sale’ albümü sonrası ilk yeni Pretenders şarkılarına ev sahipliği yapacak.

Üyelere göre albüm, grubun 2023’te nerede olduğunun bir fotoğrafı olacak ve ‘I’ll Stand By You’ ve ‘Back On The Chain Gang’ gibi önceki hayranların favorilerinde yakaladıkları aynı “dürtüsellik” ve “tavır” ile gelecek.

Chrissie Hynde albümü başlığı arkasındaki anlamla ilgili olarak “Tanımı sevdim: ‘yoğunluğun azalmadığını göstermek'” dedi. “Bu bir sanatçının hayatı. Asla emekli olmazsınız. Acımasız olursunuz.”

‘Relentless’ albümündeki sürprizlerden biri de grubun Radiohead’den Jonny Greenwood ile uzun zamandır beklenen iş birliği olacak ve albümün kapanış parçası ‘I Think About You Daily’ olarak karşımıza çıkıyor.

Chrissie Hynde. Photo credit: Ki Price/Press

NME.com

tr_TRTurkish