The Natıonal’dan Bon Iver Eşliğinde Yeni Şarkı: “Weird Goodbye”

The National, mayıs ayı itibariyle geri dönüş yaparak bir dizi yeni şarkısını canlı olarak seslendirmeye başlamaıştı. Grup şimdi ise bu parçalardan biri olan, “Weird Goodbye”ı Bon Iver eşliğinde 4AD etiketiyle yayınladı.

Single, Justin Vernon’un stüdyoda ve sahnede grupla beraber ortak çalışma geleneğini sürdürüyor.

The National’dan Bryce Dessner’ın orkestra düzenlemeleriyle London Contemporary Orchestra’nın katkılarını içeren şarkıyla ilgili grubun şarkıcısı Matt Berninger, “Geçmişi bırakıp devam etmek, sonra pişmanlıklardan tarafından bunalmakla ilgili” diyor.

Gruptan Aaron Dessner ise şarkıyla ilgili “Weird Goodbyes’ yaptığımız ilk yeni şarkılardan biriydi” diyor ve ekliyor, “Matt’in melodisi ve sözleri başından beri çok zarif ve etkileyiciydi — masumiyet ve motivasyon kaybının yasını tutuyor, kaçınılmaz olarak kaybolan anılara ve duygulara tutunuyor ve tuhaf vedalarda hepimizin çektiği acıyı hissediyoruz.”

Aoron, Bon Iver’ın şarkıda nasıl yer aldığını da şöyle açıklıyor: “Bir şekilde bu şarkıda arkadaşımız Justin’in sesini ve kalbini duyabiliyordum. Ona gönderdik ve bu onu duygulandırdı – sonra Matt ile çok güçlü bir şekilde şarkı söyledi.”

tr_TRTurkish