The Madcap’ten Yaklaşan Albüm Öncesi Enerji Yüklü Tekli: “Sole Survivor”

Hard Rock’ın ülkemizdeki istikrarlı temsilcisi The Madcap, 3 Kasım’da yayımlayacakları yeni albümleri “Beat the Destiny”‘nin de habercisi olan yeni şarkıları Sole Survivor’ı 6 Ekim’de müzik severlerin beğenisine sunmak için hazır.

Klasik The Madcap tarzının Synthwave, Disco ve Hard Rock türleriyle harmanlandığı şarkının sözü Deniz Sayman’a, müziği Deniz Sayman ve İzgi Gültekin’e ait.

Synthwave’in ve 80’li yılların neon renkli dokusunu, romantik dönemin görsel temalarıyla birleştiren klibin yönetmenliğini Deniz Sayman üstlendi. Klibin kurgu ve post prodüksiyon için Brezilya’lı Gabby Vessoni ile çalışıldı.

Şarkılarını dinleyicisine ve müzikseverlere en yüksek kalitede ses ve görsellerle sunmayı amaçlayan The Madcap, şarkının mix ve mastering aşamalarında Fin mühendisler Jesse Vainio ve Svante Forsback ile çalıştı.

Grup 6 Ekim Cuma Ankara’da eski Deep Purple üyesi Glenn Hughes’la birlikte sahne alacak ve Sole Survivor’ı çıktığı gün ilk defa canlı canlı sahnede çalacak.

Grup albüm öncesi duygularını şu sözlerle ifade ediyor; “Yeni albümümüz “Beat the Destiny” için zihinlerimizi, kalplerimizi ve ruhlarımızı ortaya koyduk. Her detayını hayal ettiğimiz şekilde gerçeğe dönüştürmek istedik çünkü şarkılarımızla hem bizim hem de dinleyicilerimizin gurur duymasını ve dünyaya neler sunabileceğimizi haykırmak istedik.”

Yeni şarkı “Sole Survivor”un 6 Ekim saat 19.30’da yayına girecek klibini de aşağıdaki youtube linkinden takip edebilirsiniz.

3 Kasım’da dinleyicilerle buluşacak yepyeni The Madcap albümü “Beat the Destiny”nin CD ve Plak formatındaki ön siparişleri aşağıdaki adresten verilebiliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish