The Libertines Gelecek Albümden Yeni Single’ı ‘Shiver’ı Paylaştı

The Libertines, yaklaşan albümleri All Quiet On The Eastern Esplanade’den yeni single ‘Shiver’ı yayınladı. Single, grubun alametifarikası olan ham enerji ve şiirsel lirizmle dolu.

Şarkı, Peter Doherty ve Carl Bârat tarafından birlikte yazıldı. Bârat parçanın ortaya çıkışını “Peter’ın bir şarkısı vardı ve benim de bir şarkım vardı, ikisini birleştirdik ve ortaklaşa yaptık” sözleriyle anlatıyor.

Doherty ise “Muhtemelen kimin ne yaptığını bulmakta zorlanırdım,” diye yorumluyor, “çünkü yaratım sürecinde ikimiz de oradaydık. Aslında adı ‘The Last Dream Of Every Dying Soldier’ olmalıydı ama herkes ‘Shiver’ başlığını beğendi.”

Yeni single klibi eşliğinde paylaşıldı. Siyah beyaz çekilen filmde grup deniz kenarındaki bir cenaze törenine katılıyor. Klipte grubun yanı sıra, hepsi yeni albümde yer alacak olan çeşitli karakterler de yer alıyor.

Video, daha önce Margate’te çekilen ve deniz kenarını konu alan ‘Run, Run, Run’ ve ‘Night Of The Hunter’ ile aynı temayı izliyor. Klibin yönetmenliğini ünlü yönetmen Alex Brown üstlendi.

Yeni albüm 8 Mart’ta hem online hem de fiziksel formatta yayınlanacak. Albümün yayınlanması öncesinde The Libertines Birleşik Krallık’ı dolaşarak çeşitli kulüp konserleri verecek.

Şarkıcı ve gitarist Carl Bârat yeni uzunçalar hakkında daha önce şunları söylemişti: “İlk albümümüz panikten ve stüdyoya girmemize izin verilmesine inanamamaktan doğmuştu; ikincisi tamamen çekişme ve sefaletten doğmuştu; üçüncüsü karmaşıklıktan doğmuştu; bu albüm ise hepimiz aynı yerde, aynı hızda bulunmuşuz ve gerçekten birbirimize bağlanmışız gibi hissettiriyor.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Libertines, photo credit Ed Cooke

Faroutmagazine.co.uk

tr_TRTurkish