The Killers Gitaristi Dave Keuning’den Albüm Duyurusu ve Yeni Şarkı

The Killers gitaristi Dave Keuning ikinci solo albümünü duyurdu ve çıkış şarkısı “Ends Of The Earth”ü paylaştı.

Keuning’in 25 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak “A Mild Case of Everything” isimli albümü, başlangıçta The Killers için yazdığı bir dizi parçayı içeriyor.

Rolling Stone’a konuşan Keuning, “Bu şarkıların birçoğu The Killers’e gösterildi ve her ne sebeple olursa olsun kullanılmadı, ben de onları kullandım” diyor ve ekliyor, “Sadece bazılarını artık daha fazla tutmak istemedim, çünkü artık gençleşmiyorum. Onları bitirmek istedim.”

On altı şarkının yer aldığı albümü, San Diego’daki ev stüdyosunda kaydeden Keuning, 80’lerin Depeche Mode ve The Cars gibi gruplarından ilham aldığını ve 2019 tarihli ilk albümü “Prismism”inden daha fazla gitar içerdiğini açıkladı.

Bazı insanlar ilk albümde daha fazla gitar istediklerini söylediler. Bunu yapmaktan mutluyum” diyen Keuning, bu kez vokal performansı olarak da biraz daha kendinden emin olduğunu ekliyor.

Bu arada, The Killers kısa bir süre önce yeni albümleri üzerindeki çalışmalarını bitirdiklerini doğrularken, 2020’deki bol alkış alan albümleri ‘Imploding The Mirage’in ardından gelecek albümün bu yıl çıkacağını solist Brandon Flowers, “Bitti demek istiyorum, evet. Temelde mastering aşamasındayız. Bu yıl çıkacak” sözleriyle duyurdu.

tr_TRTurkish