The Japanese House Gelecek Albümünü Yeni Single “Sad To Breathe” ile Duyurdu

The Japanese House, yeni single’ı “Sad To Breathe”i paylaştı ve ikinci albümü “In The End It Always Does”i duyurdu.

Gelecek albüm “In the End It Always Does”, 30 Haziran’da Dirty Hit aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Parlak ama yürek burkan bir balad olan parça, The Japanese House (gerçek adı Amber Bain) ile The 1975’ten George Daniel ve Chloe Kraemer (Rex Orange County, Lava La Rue, Glass Animals) ortaklığının ürünü olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Bain, “‘Sad To Breathe’i bir süre önce yazdım, kayıttaki en eski şarkılardan biri,” dedi. “O zamanlar çok farklıydı. Yalnızca elektronik olmaktan çıkıp şimdiki haline, çoğunlukla canlı/akustik enstrümantasyona dönüştü.

“Birisi sizi terk ettiğinde hissettiğiniz o çaresiz duygu ve bırakabileceklerine olan inançsızlıkla ilgili. O zamanlar çok gerçek gibi görünen ama bir mucize eseri geriye dönüp tüm hayatınızın mahvolmasına sevgiyle bakabilen bu tür çılgınca dramatik düşüncelere sahip olmanız komik. Hepsi geri dönüyor.

Bain’in 2021’in sonunda yaşadığı yaratıcı patlama sırasında yazılan albüm, öncelikle Bain’in bu süreçten önce yaşadığı olaylardan ilham alıyor. Margate’e ilk kez taşınması, üç kişilik bir ilişki içnide olması ve bu ilişkilerin yavaş yavaş çözülmesi gibi.

Albüm aynı zamanda The 1975’ten Matty Healy ve George Daniel, MUNA’dan Katie Gavin ve birçok ismin yanı sıra Bon Iver yani Justin Vernon’un yardımıyla Bain’in pop dünyasına daha da fazla eğildiğini ortaya koyuyor. Bain, Gavin’e özellikle baştan sona yaratıcı enerji ve ilham aşıladığı için kredi veriyor. Albüm, yapımcı ve mühendis olarak da Chloe Kraemer’in imzasını taşıyor.

Yaklaşan albüm “In The End It Always Does”, 2019 çıkışlı “Good At Falling” ve 2020 tarihli EP “Chewing Cotton Wool”un ardından ilk yeni şarkılarını içeriyor.

The Japanese House ‘In the End It Always Does’ şarkı listesi

‘Spot Dog’

‘Touching Yourself’

‘Sad to Breathe’

‘Over There’

‘Morning Pages’

‘Boyhood’

‘Indexical reminder of a morning well spent’

‘Friends’

‘Sunshine Baby’

‘Baby goes again’

‘You always get what you want’

‘One for sorrow, two for Joni Jones’

The Japanese House. Credit: Jay Seba

nme.com

tr_TRTurkish