The Dirty Duo’nun Yeni Teklisi “deciders” Yayında

Akıl zincirleri ile kaplı dört bir yanımız…

Anlattığı hikayelerin en yenisi “deciders” ile The Dirty Duo, yeterli vasıfları olmasa bile her şeye karar verme hakkına sahip olduğunu zanneden sözde influencer ve eleştirmenleri konu alıyor.

Çağımızda sosyal medya sayesinde herkes bir şeylere karar verip yorum yapma ihtiyacı hissediyor. Her yer adeta akıl zincirlerine benzeyen bir bilgi ve fikir yığını içinde. Şarkı, sözde internet ünlüleri ne derse desin, bireyin kendi fikir ve kanaatlerini değerlendirmesi gerektiği fikrinden yola çıkarak hikayesine başlıyor.

“deciders” kirli ve akılda kalıcı gitar rifflerine ek olarak kuvvetli ve dinamik davul vuruşları ile The Dirty Duo sound’unu bir adım öteye götürüyor. Ali Murat Akozan (gitar/vokal) ve Akad Büke (davul/vokal) gruptaki enstrümantalist rollerine ek olarak bu şarkıda vokal kısımlarını da paylaşıyorlar.

Kendilerini spesifik bir tarza ait olarak betimlemeseler de zamanla dinleyicileri tarafından stoner rock, garage rock, hard rock ve punk rock gibi tarzlarda tanımlanan The Dirty Duo, hacimli ve kirli gitar soundu ve kuvvetli, dinamik davul ritimleriyle kendilerine has karakteristik bir sound yaratıyor.

tr_TRTurkish