The Dirty Duo’nun Gelecek EP’sinin İlk Teklisi “Sinner” Yayında

“Bad Place” isimli üçüncü EP’lerini Murat Genç – Mazaai prodüktörlüğünde Şubat 2022’de dinleyiciyle buluşturmayı hedefleyen The Dirty Duo’nun, gelecek EP’sinin ilk single’ı “Sinner”, Hexe Music etiketiyle yayında.

“Sinner”, dünyanın her yerinde olabilecek bir hikâyenin antagonisti ile “empati” kurulmaya çalışılarak, eğer o bu parçayı anlatsaydı hangi “bilge” sözlerle anlatırdı onun arayışını yansıtmaktadır.

Eskilerin kovboy şapkalı batılı haydut stereotiplerinin günümüzde takım elbiseli yönetici tiplemelerine dönüşmesi şarkının ana temasıdır. Aslında yapılan zorbalığın pek de farklı olmaması sebebiyle parça boyunca batılı kovboy filmlerinden aşina olduğumuz bir dil kullanılmıştır. Fakat bahsi geçen tiranlık sadece batıya özgü olmadığından, parça içerisinde oryantalist temaya da yer verilmiştir. Heyecanlı Garage Rock riffleriyle donatılmış şarkıda Türk müziğinin ritmleri de içine katılmıştır.

Gitar/vokalde Ali Murat Akozan ve davul/vokalde Akad Büke’den oluşan Istanbullu bir rock ikilisi The Dirty Duo, kendilerini spesifik bir tarza ait olarak betimlemeseler de zamanla dinleyicileri tarafından stoner rock, garage rock, hard rock ve punk rock gibi tarzlarda tanımlanmışlardır.

Hacimli ve kirli gitar soundu ve kuvvetli, dinamik davul ritimleriyle kendilerine has karakteristik bir sound yaratan ikilinin ilk yayınları “The Mirror Quest”, 2019 senesinin Haziran ayında dinleyiciyle buluşmuştu. Onu takiben ikinci EP’leri “Behind the Door” ise Ege Semercioğlu ve Gencay Kıymaz prodüktörlüğünde Nisan 2020’de dijital platformlarda yerini aldı.

Pandemi ile beraber ilk EP’ye geri dönen ikili, Ekim 2021’de ilk yayınlarının remastered versiyonu “The Mirror Request”i Hexe Music etiketiyle yayımladı.

tr_TRTurkish