The Cult Yaklaşan Albümün Yeni Single’ı “A Cut Inside”ı Paylaştı

The Cult, 7 Ekim’de Black Hill Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yaklaşan albümü “Under The Midnight Sun”dan yeni single’ı “A Cut Inside”ı paylaştı.

Temmuz ayında grup, albümün çıkış single’ı “Give Me Mercy”yi paylaşmış, gitarist Billy Duffy şarkının “kulaklarımda yeni klasik Cult’un tüm ayırt edici özelliklerine sahip” demişti.

Şarkıcı Ian Astbury daha önce Finlandiya’daki Provinssirock Festival alanında yaşadıklarının yaklaşmakta olan albümün konusuna ilham verdiğini söylemiş, “Saat sabahın üçü, güneş doğuyor ve bu sakin anda bütün bu güzel insanlar var,” demiş ve eklemişti,

“İnsanlar çimlere uzanıyor, sevişiyor, içki içiyor, sigara içiyor. O akşam erken saatlerde sahnenin önünde sahneye çıkan çiçekler vardı. İnanılmaz bir andı.”

Astbury ayrıca küresel salgının albümün arkasındaki yaratıcı süreci nasıl etkilediği hakkında “Dünya durduğunda, gerçek zamanlı olarak yazmak, hesaplamak için bu anı yaşadım” dedi. “Bu görüntü, bu anormallik, bu gece yarısı güneşinin altında olma hatırası beni buna mecbur etti. Yapımcı Tom Dalgety, sürecimize yeni bir müzikal şekil ve frekans getirmemize yardımcı oldu.”

Albümün yapımcı koltuğunda Pixies, Ghost ve Royal Blood ile çalışmalarıyla da bilinen Tom Dalgety oturuyor. Brian Jones, Brion Gysin, William Burroughs, Buddhism, the Beats ve Age of Aquarius’tan ilham aldığı da belirtilen yeni albümde Astbury’nin deneyimin kendini gösterdiğinin altı çiziliyor. Grubun söylediği üzere, albümün kapsayıcı mesajı ise çoğu zaman müzik olan ortak deneyimlerde güzelliği bulmakla ilgili.

The Cult’ın bir önceki albümü 2016’daki “Hidden City” olmuştu.

Yeni şarkı “A Cut Inside”, albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen aşağıda.

The Cult “Under The Midnight Sun” şarkı listesi:

  • 1. Mirror
  • 2. A Cut Inside
  • 3. Vendetta X
  • 4. Give Me Mercy
  • 5. Outer Heaven
  • 6. Knife Through Butterfly Heart
  • 7. Impermanence
  • 8. Under The Midnight Sun
tr_TRTurkish