The Cult, Gelecek Albümünü Çıkış Şarkısı “Give Me Mercy” ile Duyurdu

The Cult, altı yıl aradan sonra ilk albümünün duyurusu ve çıkış şarkısı ile geri döndü.

İngiliz grubun on birinci stüdyo albümü olacak “Under the Midnight Sun”ın, 7 Ekim’de Black Hill etiketiyle dinleyiciyle buluşacağı açıklanırken, ön izleme olarak çıkış single’ı “Give Me Mercy” kulaklarımıza ulaştı.

Pixies, Ghost ve Royal Blood ile çalışmalarıyla da bilinen Tom Dalgety’nin yapımcılığını üstlendiği “Under the Midnight Sun”, kısmen solist Ian Astbury’nin Finlandiya’daki Provinssirock festivalindeki deneyiminden ilham alıyor.

Astbury, yaz aylarında Kuzey Kutup Dairesi’nin kuzeyinde güneşin batmadığı gerçeküstü anlara tanık oldu: “Sabahın üçü, güneş doğdu ve bu sakin anda bütün bu güzel insanlar var” diye yazıyor basın bülteninde, “İnsanlar çimlere uzanıyor, sevişiyor, içiyor, sigara içiyor. O akşam erken saatlerde sahnenin önünde sahneye çıkan çiçekler vardı. İnanılmaz bir andı.”

Brian Jones, Brion Gysin, William Burroughs, Buddhism, the Beats ve Age of Aquarius’tan ilham aldığı da belirtilen yeni albümde bu şaşırtıcı deneyimin kendini gösterdiğinin altı çiziliyor. Grubun söylediği üzere, albümün kapsayıcı mesajı, çoğu zaman müzik olan ortak deneyimlerde güzelliği bulmakla ilgilidir.

Grubun gotik rock etkilerini modern unsurlarla birleştirip klasik bir Cult hissi veren yeni şarkısı “Give Me Mercy”,  Juan Azulay’ın yönettiği müzik videosu ile servis edildi.

Kapak fotoğrafı: Juan Azulay

What's your reaction?

tr_TRTurkish