The Cranberries “No Need to Argue”nun Genişletilmiş Baskısı Geliyor

90’lı yılların ortalarından itibaren sesini duyurmaya başlayıp, gönül tahtımıza kurulan İrlandalı topluluk The Cranberries, 1994 albümü No Need to Argue’nun genişletilmiş yeni baskısının duyurusunu yaptı.

Grubun en çok satan albümü, 18 Eylül’de dijital ve fiziksel sürümleriyle satışa sunulacak.

The Cranberries ilk kez 1993 tarihli “Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?” albümüyle küresel anlamda ses getirmeye başladıysa da ikinci albümü “No Need to Argue” ve burada yer alan protest şarkı “Zombie” ile adeta boyut atlamıştı.

Şarkıcı Dolores O’Riordan ise maalesef 2018’de yaşamını yitirdi ve hepimizi derin bir hüznün içinde bıraktı. Ardından ise grup arkadaşları 2019 Nisan sonunda, son dönem kaydedilen şarkıların yer aldığı “In the End” isimli veda albümünü yayımladı.

“No Need to Argue”nun mevzubahis genişletilmiş sürümünde ise albümün 13 orijinal parçasının yeniden düzenlemelerinin yanı sıra B side kayıtlar ve bir dizi ekstra içerik göze çarpıyor.

Çift CD ve dijital versiyonlar, zor bulunan MTV Unplugged yorumu “Yesterday’s Gone” ve yalnızca bootleg olarak mevcut olan “Serious” de dahil olmak üzere çok çeşitli demolarla birlikte geliyor. Ayrıca 1994 tarihli Liverpool Royal Court ve 1995’te National Stadium, Milton Keynes performanslarından sekiz canlı kayıt yer alıyor.

Çift vinyl baskısına gelince, grubun Unplugged setinden “Yesterday’s Gone”nin yanı sıra “Away”, “So Cold in Ireland”, “I Don’t Need” ve bir The Carpenters yorumu olan “(They Long to Be) Close to You ile zengin bir içerik sunuyor.

tr_TRTurkish