The Breeders, Dinosaur Jr’dan J Mascis’in Yer Aldığı Şarkı ‘Divine Mascis’i Paylaştı

The Breeders, Dinosaur Jr’dan gitarist J Mascis’in yer aldığı ‘Divine Hammer’ şarkısının daha önce yayımlanmamış bir versiyonunu paylaştı.

‘Divine Mascis’ adını taşıyan yeni parçada vokalde Mascis yer alıyor. Şarkı, grubun 22 Eylül Cuma günü 4AD aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ikinci albümleri ‘Last Splash’in 30. yıl dönümü yeniden basımından ulaşıyor kulaklarımıza.

Şarkının yeni versiyonu hakkında Uncut’a konuşan The Breeders’ın gitaristi ve eş vokalisti Kelly Deal, “O zamanlar J Mascis bir gitar tanrısıydı… Ona gitar eklemesi için kaseti gönderdik, kaset geri geldiğinde bizim seslerimizden kurtulmuş ve sadece kendi vokalini koymuştu, biz de ‘Ne? Ama gerçekten çok hoş” diyor ve ekliyor:

Bu şarkıda bir tazelik var ve çok tuhaf. Sesini ve kendine özgü şarkı söyleme ve replik aktarma şeklini seviyorum. Bu yüzden gerçekten harika olduğunu düşündüm.”

Ayrıca şarkı için Mascis’in rol aldığı ve Sabrina Nichols tarafından yönetilen bir klip de paylaşıldı.

Bilhassa kitleleri can evinden vuran ‘Cannonball’ şarkısıyla öne çıkan grubun ikinci albümünün 30. yıl dönümünü kutlamak üzere orijinal analog kasetlerinden yeniden düzenlenen ‘Last Splash’, gün ışığına çıkarılmış iki arşiv şarkısı olan ‘Divine Mascis’ ve solist Kim Deal’ın Pixies solisti Black Francis ile birlikte yazdığı ‘Go Man Go’ parçalarını içeriyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Breeders, photo by Kevin Westenberg

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish