The Beatles “White Album” Billboard Top 10’e Geri Döndü

The Beatles “White Album” yeniden listelerde.

The Beatles’ın genellikle White Album adıyla anılan, kendi adlarını taşıyan albüm, 9 Kasım’da 50. yıl dönümü vesilesiyle yeniden yayımlanmasının ardından Billboard 200 tablosuna 6’ncı sıradan yeniden girdi.

Nielsen Music araştırma verilerine göre albüm, 15 Kasım’da sona eren haftada 63.000 adet ile yükseldi ve bu toplamın 52.000 adetinin geleneksel albüm satışlarından kaynaklandığı açıklandı.

Billboard 200 grafiği, ABD’deki haftanın en popüler albümlerini, eşdeğer albüm birimleriyle ölçülen metrik tüketim değerlerine dayanarak sıralamakta. Bu birimler geleneksel albüm satışları, şarkı bazlı eşdeğer albümleri (TEA) ve internet üzerinden eşdeğer albümleri (SEA) içermekte.

İlk olarak 1968’de piyasaya sürülen White Album, bazı bonus parçaları içeren genişletilmiş basımıyla yeniden formatlandı ve yayımlandı.

Albüm, 28 Aralık 1968 ve 1 Mart 1969 tarihleri ​​arasında Billboard 200’de 1 numarada arka arkaya dokuz hafta geçirmeyi başarmıştı.

White Album topluluğun, “Ob-La-Di, Ob-La-Da”, “While My Guitar Gently Weeps”, “Back in the U.S.S.R.” ve “Blackbird” gibi birçok hit parçasına ev sahipliği yapması bakımından da müzik dünyasının önemli albümlerinden biridir.

Billboard.com

tr_TRTurkish