‘The Ballad of Songbirds and Snakes’ filminin hasılatı dünya çapında 100 milyon dolara yaklaştı

“Açlık Oyunları”nın prequeli “Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı”, yayınlandıktan üç gün sonra dünya çapında 100 milyon dolarlık hasılat sınırına yaklaşıyor.

44 milyon doları Kuzey Amerika’da ve 54,5 milyon doları uluslararası olmak üzere bu bilet satışları, gişede zirveye çıkmak için yeterliydi. Ancak Jennifer Lawerence’ı yıldızlığa taşıyan ve dünya çapında toplam 3 milyar dolar hasılat elde eden orijinal “Açlık Oyunları” serisinin ihtişamını yeniden yakalamaya yaklaşamadılar. 2012 ile 2015 arasında vizyona giren ilk dört filmin her biri, açılış haftasonlarında yurt içinde en az 100 milyon dolar ve küresel olarak 200 milyon dolar (veya 2013’teki “Ateşi Yakalamak” örneğinde 300 milyon dolara kadar) hasılat elde etmişti.

Lionsgate Motion Picture Group’un başkan yardımcısı Adam Fogelson, “Yurtiçi olarak tahminlerden biraz daha az, uluslararası olarak ise tahminlerin biraz üzerindeydik, dolayısıyla sonuçtan çok memnunuz” diyor.

Analistler “Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı”nın sinema gösterimi açısından mali açıdan iyi bir konumda olduğu konusunda hemfikir. Yapım 100 milyon dolara mal oldu; bu, ilk “Açlık Oyunları”ndan daha fazla, ancak üç devam filminden önemli ölçüde daha az (2015’teki son maceranın maliyeti 160 milyon dolardı).

görsel: Murray Close / Lionsgate

Haber: Variety

tr_TRTurkish