The B-52’s 40. Yılını Dünya Turnesi ile Kutlamaya Hazırlanıyor

New Wave, Alternative, Indie Rock, Post-Punk ve Dance gibi birçok türü aynı potada eriten, 80’li yılların mühim topluluklarından The B-52’s, 40. faaliyet yılını kapsamlı bir dünya turnesiyle taçlandırmaya hazırlanıyor.

Mayıs ayında ABD’deki birkaç gösteri sonrası Haziran ve Temmuz aylarında Avrupa’ya geçecek olan topluluk, Ağustos’ta Kuzey Amerika’ya geri döndükten sonra Eylül ayı sonuna kadar uzun bir konser dizisinde dinleyicisiyle buluşacak.

Turnenin Ağustos, Eylül aylarındaki Kuzey Amerika bölümünün “Orchestral Manoeuvres in the Dark” ve “Berlin”in de katılacağı âdeta bir festival havasında geçeceği açıklanan detaylar arasında.

Kate Pierson’ın, 1976’da Atina’da ilk ev dans partimizi verdiğimizde 2019’da hala evi sallayacağımızı kim bilebilirdi? sözleri, grubun turneyle ilgili heyecanını açık ediyor.

Topluluk turne duyurusu ile birlikte, grubun tarihçesini içeren bir kitabın, 2020’de Da Capo Press/Hachette Books tarafından yayımlayacağını da açıkladı. Ayrıca Craig Johnson ve Fred Armisen’in yönettiği yeni bir belgesel de yolda.

1979 yılında kendi adlarını taşıyan ilk albümleriyle çıkışını gerçekleştiren topluluğun son albümü 2008 tarihli “Funplex” olmuştu.

tr_TRTurkish