Tess Of The Circle, Amplify: Bazen Bilmediğimiz Yerden Gelir İyi Şarkılar

 

‘Tess Of The Circle’, şarkı yazarı ve yorumcu ‘Tess Jones’un omuzlarında yükselen İngiliz alternatif rock grubu. Gitarda ‘Lee Clifton’, bas gitarda ‘Ben Drummond’ ve davulda  ‘Paul Stone’ dan oluşan kadroyla yeni albüm ‘Amplify’ ile karşımızdalar.

2013 yılında yayımlanan akustik yoğun albüm ‘Thorns’un ardından ‘Amplify’ ile elektrik gitarları oyunun içinde daha etkin kullanma yoluna gitmişler ki gayet şık olmuş. Yetmişler rock etkileşimi kadar grunge ve indie-rock ruhunu da parçaların soluklarında hissetmek olası. ‘Led Zeppelin’, ‘The Stranglers’ ve ‘The Doors’un yanı sıra ‘Pearl Jam’, ‘Alice in Chains’ ve ‘Jeff Buckley’ gibi isimlerden etkilendiğinin izlerini ‘Tess Jones’un ortaya çıkan beste yapılarında takip edebilmek mümkün.

Yeni albüme biraz daha yanaşacak olursak, albümün genel hatlarının yanı sıra bazı parçalara da dikkat çekmek gerekiyor.

Açılış parçası ‘Love is the Drug That You Crave’ albümün serseri ruhlu ve tansiyonu yerinde şarkılarından. ‘You Take Me Out of My Head’ kolları yetmişlere uzanan ve ‘Led Zeppelin’ harcı üzerine inşaa edilmiş iyi bir parça. ‘Believe (Into Her Arms)’ ve ‘Summer Rain’ albümün balladları olarak dikkat çekmekteler. Çok çetrefilli parçalar olmasalar da kişiliklerini hissettirebilen işler. Ardından gelen ‘Mother Daughter Son’ ve ‘Face the Change’ doksanlar grunge atmosferini buram buram hissettiren izler taşıyor ve albümün bu tarafını da iyi temsil ediyorlar. Nazarımdaki bir iyi parça da ‘Drowning Without You’ ki melodik açıdan, akustik işlemeleri ve kendi içinde bir dünya yaratabilmesi bakımından dikkat çekiyor. Kapanışı yapan ‘This Higher Ground’ ise albümdeki bir diğer favori önerim,  başucunuza kondurun hatta birkaç defa da üst üste dinleyin diyebilirim.

‘Amplify’ genel anlamda dinleyeni içinde tutabilecek beste yapıları ve içtenlikli, hikaye gücü yüksek sözleriyle ekibi bir sonraki aşamaya taşıma ihtimali yüksek bir albüm.

Yeni ve sağlam bir rock albümü dinlemek istediğinizde çekinmeden açıp kulak verebileceğiniz bir albüm mü arıyorsunuz?

‘Tess Of The Circle’ın ‘Amplify’ı iyi bir seçim olacaktır.

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish