Teoman’dan Loş, Kadifemsi Estetik: Yeni Şarkı “Nevrozumun Zindanı” Yayında

Pek tabii kendi bileceği iş ancak giderek olgunlaşıp, lezzet ve derinlik seviyesi artan söz ve şarkı yazarlığı hünerleri göz önüne alındığında Teoman’ın bu işe son vermek ihtimallerini dile getirmekten vazgeçmesi daha hoş olmaz mı?

Zira yeni şarkısının kulaklarımıza ulaştığı gün sevgili Teoman bir son albüm ve şarkı yazarlığını noktalamaktan dem vuruyor.

“Nevrozumun Zindanı” isimli şarkı, Nisan 2024’te yayımlanması ve son albümü olması ihtimali üzerinde durduğu “Ben, Zargana, Deus Ex Machina”dan dinlediğimiz ilk tekli oluyor.

Kara film tadında, loş tonların hâkim olduğu, sözel ve melodik derinliğiyle dinleyiciyi içine çeken şarkı, esasen Teoman’ın sön dönemki kadife ışıltısını yansıtıyor. Gelecek albümün estetik ve deneysel kıvrımları hususunda da bir ön izleme sunan “Nevrozumun Zindanı”, tüm bu işlemelere paralel Kemal Başbuğ yönetmenliğindeki bir klip ile servis edildi.

Peki, Teoman şarkıyla birlikte paylaştığı mesajda ne diyor?

Böyle bir albümün, şarkı yazarlığımı noktalamak için bana uygun olacağını düşündüm. Şarkılar hazır, mayıs ayında stüdyo aşaması başlayacak. Bu tarz şarkıları sevenler için beklediklerine değecek bir albüm olması için elimden geleni yapacağım.

Sevgiler, Teoman

What's your reaction?

tr_TRTurkish