Taşmektep’ten Thrash Metal’in Katıksız, Saf Ruhu “Uyan EP.”

İsmini Old School Rock anlayışından alan, 2005 yılından beri de eylemlerine bu isimle devam eden Taşmektep, yeni şarkılarıyla da dinleyiciye ihtiyacı olan enerjiyi takdim ediyor.

Vokal/gitarda Kayahan İdi, gitarda Melih Gürkan, bas gitarda Ahmet Baran ve davulda Ali Tuna’dan oluşan kadrosuyla yola devam eden, 2017 tarihli “Kaos” albümü ve sonrasında üç single yayımlayan grup, metal evreninin dehlizlerinden dört şarkıdan oluşan “Uyan” EP’si ile çıkıyor.

İtinayla old school thrash metal köklerini adımlayan ve kendi müzikal anlayışlarının süzgecinden geçirdikleri sert mizaçlı tınılarla dinleyiciyi kuşatan Taşmektep’in EP’sinde sırasıyla “Uyan”, “The Dark Knight”, “Oyun Bitti Artık” ve “Spit It Out” isimli şarkılar bulunuyor.

Toplumsal meselelerden, bireysel açmazlara, sosyal hayata dair çıkmazlardan çevre felaketleri gibi gezegeni dolayısıyla da hepimizi alakadar eden mevzulara parmak basan ekip, iliklere işleyen vokal performansı, çiğ gitar tonları, zihne kazınma ihtimali yüksek riffler ve melodik, incelikli solo işçiliğiyle yine thrash metal’in katıksız, saf ruhuyla selam çakıyor dinleyiciye.

Fiziki kopyalarının Toxin Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştuğu albüme, tüm dijital müzik platformları ve grubun youtube kanalından kulak verebilirsiniz.

tr_TRTurkish