Taha Gürbüz’ün Yeni Şarkısı “Balkon” Yayında

Bağımsız müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz, “Zamandan Muaf” adını verdiği ve önümüzdeki aylarda tamamlanacak olan albümünün altıncı teklisi “Balkon”u 31 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicilerinin beğenisine sundu. Şarkının klibi ise aynı gün sanatçının YouTube kanalında izleyici ile buluştu.

Taha Gürbüz, bolca metafora yer verdiği ve yoklukla konuştuğu “Balkon” isimli şarkısında karşısındakinin kendisini gerçekten görüp göremeyeceğini sorguluyor. Alternatif pop türündeki şarkıda bu kez albümün diğer şarkılarında duyduğumuz bakır nefesliler yerine sözlere yaylı quartet eşlik ediyor.

Sözü, müziği Taha Gürbüz’e düzenlemesi ise Taha Gürbüz ve Alpay Vural’a ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosu ve Müzikal İşler Stüdyosu’nda tamamlanan “Balkon”un mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. Albümün altıncı teklisi “Balkon”un fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi. Şarkının Umut Can Sevindik yönetmenliğinde İstanbul Kilyos’ta çekilen klibi de sanatçının YouTube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.

Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish