Sylvester Stallone, ‘Rocky’nin 47. Yıldönümünü Philadelphia’da, o meşhur merdivenelrde kutladı

Rocky filminin sinemalarda gösterime girmesinden yaklaşık 50 yıl sonra, kahramanın ilham verici hikayesi izleyicileri büyülemeye devam ediyor. Filmin hem yazarı hem de başrol oyuncusu olan Sylvester Stallone, geçtiğimiz günlerde filmin geçtiği şehir olan Philadelphia’ya döndü. Filmin gösterime girmesinin 47. yıldönümünü kutlayan ve şu anda Rocky Day olarak adlandırılan gün olan 3 Aralık’ta şehirdeydi.

Filmde Rocky’nin çıktığı merdivenlerin tepesinde, Philadelphia Sanat Müzesi yakınlarında özel bir tören düzenlendi. Konumu onurlandıran karakterin bir heykeli var. Kutlamaya filmden uyarlanan kostümler giyen çok sayıda kişiyle birlikte heyecanlı bir kalabalık da katıldı. Stallone izleyicilere, “Size kalbimin derinliklerinden teşekkür etmek istiyorum; Rocky’nin de kalbinin derinliklerinden teşekkür etmek istiyorum, çünkü çok yakınız. İster inanın ister inanmayın, gerçek hayattaki Rocky’lersiniz, çünkü hayatınızı kendi şartlarınıza göre yaşıyorsunuz, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz ve yumruk atmaya devam ediyorsunuz” dedi.

Etkinliğin “Rocky Steps”in zirvesinde düzenlenmesi, filmde oynadığı rol açısından önemliydi. Stallone filmden önce, ara vermeye ihtiyacı olan, mücadele eden bir yazardı. Cesur bir hareketle kendisi oynayacağı bir başrol için pazarlık yapmayı başardı ve sonunda Rocky’nin hayallerini yaşadı. 77 yaşındaki oyuncu, “Zirveye çıkıyorsunuz, ilham alıyorsunuz, kendinizi özel, umutlu, mutlu hissediyorsunuz ve en önemlisi kendinizle gurur duyuyorsunuz. Asıl zafer asla pes etmemek, kendiniz ve sevdikleriniz için mesafe kat etmek ve bu basamakların zirvesinde durarak size her şeyin mümkün olduğunu hatırlatmaktır. Yumruklamaya devam et.” Stallone konuşmasını Rocky Shop hediyelik eşya mağazasının kurdelesini keserek ve bazı hayranlarıyla fotoğraf çektirerek tamamladı.

[Daily Mail]

görsel: Depositphotos

tr_TRTurkish