Sum 41 Veda Albümünü Yeni Şarkı “Rise Up”ı Paylaşarak Duyurdu

Sum 41, “Heaven :x: Hell” isimli veda albümlerini duyurdu. 29 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak çifte uzunçalardan yeni single “Rise Up” da klibi eşliğinde servis edildi.

Pop-punk sahnesinin emektar grubu yaklaşan çifte albümlerini veda albümleri olarak ilan etmiş olsa da yeni şarkı “Rise Up” grubun tükenmekte olduğunu değil aksine yeni bir zirveye yöneldiğini işaret ediyor.

Albüm haberi Sum 41’in bu yılın başlarında yaptığı emeklilik duyurusunun ardından geldi. Solist Deryck Whibley’e göre, pop-punk “Heaven” bölümünü daha heavy metal “Hell” ile eşleştiren 20 parçalık “Heaven :x: Hell” uygun bir son gibi hissettirmiş.

Whibley bir basın açıklamasında, “Müziği duyduğumda, ‘İşte bu albümle çıkmak istiyorum’ diyecek kadar kendime güveniyordum” diyor. “Pop punk ve metalden oluşan ikili bir albüm yaptık ve bu çok mantıklı. Kendimize bu yolu açmamız uzun zaman aldı ama açtık ve bu bizim için eşsiz.”

Whibley, grubun 27 yıllık kariyerine dönüp baktığında Sum 41’i ve başardıklarını, katlandıklarını ve birbirlerine kenetlendikleri anları çok sevdiğini, bu yüzden bırakmayı istediğini söylüyor.

GQ’ya verdiği demeçte ise “Ayrılabileceğimiz o kadar çok zaman oldu ki” diyor ve ekliyor, “Bazı nedenlerden dolayı, ayrılmamaya devam ettik. Bununla gurur duyuyorum. Bu işi bırakmak için doğru zaman.

Aşağıda yeni şarkı “Rise Up”ın eğlenceli klibine, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Sum 41 “Heaven :x: Hell” şarkı listesi:

HEAVEN (Disc 1):

01. Waiting On A Twist Of Fate

02. Landmines

03. I Can’t Wait

04. Time Won’t Wait

05. Future Primitive

06. Dopamine

07. Not Quite Myself

08. Bad Mistake

09. Johnny Libertine

10. Radio Silence

HELL (Disc 2):

01. Preparasi A Salire

02. Rise Up

03. Stranger In These Times

04. I Don’t Need Anyone

05. Over The Edge

06. House Of Liars

07. You Wanted War

08. Paint It Black

09. It’s All Me

10. How The End Begins

Consequence.net

tr_TRTurkish