Sülfür Ensemble’ın Üçüncü EP’si ile Kan, Ter ve Boyun Ağrısı Garanti

Türk Underground Metal – Hardcore aleminin tanıdık isimlerinden oluşan Sülfür Ensemble, III (Three Songs About Banging Heads, Fallen Heroes and Our Artillery) isimli üçüncü EP’sini yayımladı.

Vokalde Erdem Çapar, gitarda Levent Ersoy, davulda Emre Şahin ve bas gitarda Burak Özgüney’den kurulu ekip “Kan Ter Boyun Ağrısı”, “My Pale Comrade” ve “Silver Devil” isimli üç şarkının yer aldığı yeni EP’de de eylemlerine taviz vermeden devam ediyor.

Şarkılarını stüdyoda bir günde canlı kaydedip yayımlamayı düstur edinen grubun bu yeni yayını da önceki iki yayını gibi bir günde kaydedildi. 15 Mayıs 2022 günü Erhan Kabakçı yönetiminde Jam Session stüdyosunda kaydedilen albümün mix ve masteringi Sertaç Kakı tarafından yapıldı.

Önceki iki EP’den farklı olarak bu EP’de iki konuk isim var. Türkiye’nin en ünlü seslendirmecilerinden Harun Can “Kan Ter Boyun Ağrısı” şarkısının başında bir cümle konuşurken, Evgeny Grinko orkestrasının değişmeyen çellocusu Yana Chekina da “Silver Devil” şarkısının başında ve sonunda enstrümanıyla yer aldı. EP’nin kapağı ise Endonezyalı sanatçı Bagus Rio imzası taşıyor.

“My Pale Comrade” şarkısına Taylan Savaş yönetmenliğinde Cem Gaygusuz ve Yavuz Meyveci tarafından çekilen video klip geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı.

Sülfür Ensemble yeni EP’sini 29 Temmuz 2022 Cuma akşamı Taksim’de Dorock Heavy Metal Club’da vereceği konser ile kutlayacak.

22 Temmuz’da dijital ortamlarda yayınlanan EP, sonbaharda CD formatında da yayımlanacak. 

What's your reaction?

tr_TRTurkish