Sufjan Stevens’dan Beş Bölümlük Yeni Albüm Duyurusu

Indie folk sahnesinin müstesna isimlerinden Sufjan Stevens’den, beş bölümden oluşan “Convocations” isimli yeni bir albüm duyurusu geldi.

Meditations, Lamentations, Revelations, Celebrations ve Incantations başlıklı bölümlerden oluşan projenin tamamı 6 Mayıs’ta Asthmatic Kitty aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ancak Stevens, her bölümü haftalık olarak piyasaya sürecek.

İlk bölüm “Meditations”, 8 Nisan Perşembe günü yayımlanmaya başlayacak.

“Convocations”, şarkıcı-söz yazarının önceki albümü “The Ascension”ın yayımlanmasından iki gün sonra ölen biyolojik babasına saygı olarak 2020 sonbaharında Stevens tarafından yazılıp kaydedildi.

Kırk dokuz parçayı kapsayan, iki buçuk saatlik enstrümantal proje, Stevens’ı “rüya gibi, uyumsuz, baş döndürücü, ritmik, tekrarlayan, acil ve sakin olan duygusal modlardaki müziğiyle keder ve sevinç aşamalarında” çalışırken ele alıyor. Her bölüm, “yas, iyileşme ve katarsisin farklı aşamalarını” yansıtırken, “yeni bir huşu duygusunun tadını çıkarırken huzursuzluğumuzu yatıştırmaya ve bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda hayatta olma şaşkınlığına” yardımcı olmaya yönelik bir çalışma olarak tanımlanıyor.

Bununla birlikte Brian Eno, Morton Subotnick, Maryanne Amacher, Christian Fennesz ve Wolfgang Voigt gibi öncü müzisyenlerden ilham alan albüme, Meksikalı sanatçı Melissa Fuente’nin yarattığı ayrıntılı bir video art eseri eşlik ediyor.

Stevens, albümün yayımlanacak ilk bölümü olan 10 parçalık “Meditations” için bir ön izleme olarak “Meditasyon V” kaydını paylaştı.


Kapak fotoğrafı: Evans Richardson

Consequenceofsound.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish