Suede Yeni Turnede “Coming Up” Albümüyle Sahnede

90’li yıllar Britanya Adası müzik atmosferi söz konusu olduğunda akla gelecek toplulukların başında elbette ki Suede gelecektir.

80’lerin sonunda Londra’da temelleri atılan topluluk, solist Brett Anderson’un sıra dışı kişiliği ve şarkıcılık hünerleriyle ve 1993 tarihli kendi adlarını taşıyan albümleriyle çok geçmeden gündeme oturuyordu.

Çıkış albümleri sonrası 90’lar müzik piyasasına sırasıyla, Dog Man Star (1994), Coming Up (1996) ve Head Music (1999) albümleriyle imzasını atan topluluk, şimdi ise “Coming Up” albümünü taçlandıracakları yeni turnenin duyurusunu yapıyor.

Mercury Müzik Ödülü’ne aday gösterilen “Coming Up”, çıkardığı ‘Trash’, ‘Beautiful Ones’, ‘Saturday Night’, ‘Lazy’ ve ‘Filmstar’ gibi beş single ile grubun bugüne kadarki en sevilen ve ticari olarak en başarılı albümlerinden biri olmaya devam ediyor.

Suede en son, 2018’in Eylül ayında piyasaya sürülen ve müzik çevrelerince alkışla karşılanan “The Blue Hour” albümüyle adından söz ettirmişti.

Öyleyse, yeni Suede turnesinin yıldızı olacak “Coming Up” albümünü ‘Trash’, ‘Beautiful Ones’ ve ‘Filmstar’ şarkılarıyla bir analım.

Kapak Fotoğrafı: Seda Açıkoğlu

tr_TRTurkish