Sting’in Müzik Kataloğu Tahmini 300 Milyon Dolara Satıldı

Universal Music Group’un önde gelen küresel müzik yayıncılığı bölümü Universal Music Publishing Group (UMPG), 17 kez Grammy Ödülü sahibi Sting’in müzik kataloğunu satın aldığını duyurdu.

Mali detaylar açıklanmamakla birlikte The New York Times’a göre anlaşmanın yaklaşık 300 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Son yarım yüzyılın ticari olarak en başarılı ve eleştirmenlerce beğenilen şarkı yazarlarından birinin kataloğu için yapılan bu tarihi, kapsamlı dünya çapındaki anlaşma, Sting’in hem solo eserlerinin hem de The Police ile olan eserlerinin tamamını kapsıyor.

İngiliz besteci, şarkıcı-söz yazarı, aktör, yazar ve aktivist Sting, kariyeri boyunca 100 milyondan fazla albüm sattı ve son yıllarda en tanınmış ve kültürel olarak en etkili pop şarkılarından bazılarını imza attı. The Police’ın kurucu ortağı, solisti ve basçısı olarak Stewart Copeland ve Andy Summers ile birlikte Sting, dünyanın en çok satan sanatçılarından biri oldu. The Police, 1978 ve 1983 yılları arasında altı Grammy Ödülü ve iki Brit Ödülü kazanan beş stüdyo albümü yayınladı. Grup 2003 yılında Rock And Roll Onur Listesi’ne girdi.

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish