Steve Gunn Sonbahara Yakışacak Bir Konserle İstanbul’da Esecek

Şarkıcı ve şarkı yazarı ekolünün günümüz temsilcilerinden Brooklyn çıkışlı gitarist ve yapımcı Steve Gunn 23 Eylül’de İstanbul’da Salon İKSV sahnesine geliyor.

Her yeni albümüyle birlikte daha da genişlemeye devam eden bir müzik yelpazesine sahip olan Steve Gunn geçtiğimiz Ocak ayı yayımladığı son albümüyle de bunu kanıtlarcasına başarılı bir kayda imza atmıştı.  

Gunn’ın, ablasının kaset arşivinde kaybolmasıyla başlayan müzikle iç içeliği, ilk etapta punk rock ve rap’le yakınlaşmasını sağlar. Kurduğu ilk müzik grubu ise bir hardcore grubu olur. Genişleyen müzik ufku, onu folk, saykedelik müzik, country, funk ve Hint klasik müziğine kadar götürür.

Bu müzik türleri ve daha fazlasından aldığı ilham, onu 2007 yılında resmi olarak başlayan solo kariyerine doğru sürükler. Solo kariyerinin hemen öncesinde ise, 2005-2007 yılları arasında Pete Nolan ve Marcia Bassett’ın yer aldığı GHQ isimli grupta yer alır.

 Şimdilik toplam sekiz stüdyo albümü sığdırdığı solo kariyeri haricinde; Hiss Golden Messenger, Shawn David McMillen, Mike Cooper, Mike Gangloff ve The Black Twig Pickers gibi isimlerle şarkı ve albümler kaydetmiştir. İşbirliklerinden en özeli ise hiç kuşkusuz ki 70’lerin folk-rock ikonu Michael Chapman’a yaratım süreci konusunda büyük bir ilham ve destek sağladığı 50 isimli albümdür.

2012 yılında, Türkiye’deki ilk konserini 2014 yılında Salon’da veren Kurt Vile’la yolu kesişir ve Kurt Vile’ın grubu The Violators’a gitarist kimliğiyle dahil olur. Bob Dylan ve Bert Jansch’ın 60’lar ortasındaki karakteristik şarkı yazım tekniklerini anımsatan son albümü The Unseen In Between’i 2019 yılının hemen başında ünlü plak şirketi Matador etiketiyle yayımlayan Gunn, 23 Eylül’de sonbahara çok yakışacak bir gece için Salon’a geliyor.

Etkinlik sayfası ve bilet bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

tr_TRTurkish