Stereophonics’ten Kelly Jones’un Yeni Konser Albümü ve Gelecek Belgeselden Görüntüler

Galli topluluk Stereophonics solisti Kelly Jones’un, birkaç gündür kulak verdiğimiz akustik konser albümüne tutulurken, bir yandan da yeni konser filmi “Don’t Let The Devil Take Another Day”den görsellere göz gezdiriyoruz. Belgesel, grubun geçen yılki albümünün ve solo turnesinin arkasındaki travmayı yansıtıyor.

4 Aralık’ta dinleyiciyle buluşan aynı adlı canlı solo albümüne eşlik eden “Don’t Let The Devil Take Another Day” adlı yeni turne belgeselinde Kelly, onu bir daha şarkı söyleyememe durumuyla karşı karşıya bırakabilecek bir ses teli polipinden geçirdiği boğaz ameliyatını ortaya koyuyor ve yapım, Jones’u o dramatik dönemin turnesinde izliyor.

Ayrıca bir diğer görselde, David Bowie’nin ön grubu olma deneyiminden bahsediliyor.

Henüz dumanı üzerinde, kulaklarımıza usul usul ulaşan akustik konser albümü ise Jones’un şarkı aralarında paylaştığı hatıralarıyla birlikte iyiden iyiye duygu yoğun bir atmosfere bürünürken, grubun klasik şarkılarının ilham verici akustik düzenlemeleri tüm etkileyiciliğiyle leziz bir dinletiye dönüşüyor.

Kelly Jones’u son yirmi yılın öne çıkan şarkı yazarlarından bir yapan gerçek dünya hikâye anlatıcılığındaki hünerleri ve Stereophonics’in yirmi yılı aşkın bir kariyerde ortaya çıkardığı hit şarkıların farklı enstrümanlarla kol kola girmesi, performansı ileri taşıyan detaylar oluyor.

Piyano ve yaylıların ön plana çıktığı performansta örneğin “Mr. Writer”, bir nefesli grubuyla destekleniyor, “Traffic”deki giderek yükselen akustik sound, anlatıyı ABD kırsalına taşıyor. “Local Boy In The Photograph”ın olgun aktarımı, “Maybe Tomorrow” ve “Dakota” gibi klasiklerin parlayan yorumları Kelly Jones’in şarkıcılık meziyetlerini olduğu gibi yansıtıyor.

Konser albümünün yayını sonrası gelecek belgesel, 11 Aralık’tan itibaren İngiltere’de gösterime girecek ve ardından 18 Aralık’ta da Trafalgar Releasing aracılığıyla küresel bir çevrim içi prömiyer yapılacak.

tr_TRTurkish