Starsailor Yeni Albümü ‘Where The Wild Things Grow’u Albümün İsim Şarkısıyla Duyurdu

Starsailor, ‘Where The Wild Things Grow’ başlıklı gelecek albümünü albümle aynı adı taşıyan şarkıyı paylaşarak duyurdu.

Solist James Walsh, basçı James Stelfox, klavyeci Barry Westhead ve davulcu Ben Byrne’den oluşan grubun altıncı stüdyo albümü olacak ‘Where The Wild Things Grow’, 22 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak.

Grubun 2017 Eylül’ünde yayımlanan albümü “All This Life”dan sonra ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapan albümün yapımcılığını Rick McNamara üstlendi.

Walsh albüme adını veren çıkış şarkısıyla ilgili şu detaylara değiniyor: “Bu şarkıyı eski dairemde, geceleri yazdım” diyor. “Boruların gıcırdadığını duyabiliyordum. Maurice Sendak ve Stanley Donwood’un Radiohead sanat çalışmalarını düşünüyordum. Ed Harcourt’un ‘Beneath The Heart Of Darkness’ adlı erken dönem bir şarkısından da etkilendim. Kara kara düşündüren öteki dünya karanlığı.”

Yeni albümde yapımcı Rick McNamara ve Travis’ten Andy Dunlop’un yanı sıra Tony “Doggen” Foster’ın ek gitar çalışmaları ve Lucy Joules’un (Sam Smith) geri vokalleri yer alıyor. Albümün prodüktörlüğünü üstlenen Rick, artık gayri resmi olarak ‘beşinci Starsailor’ ya da Walsh’un deyimiyle “odadaki şarkıları gerçekten önemseyen ve bizi sınırlarımıza kadar zorlayan bir başka yaratıcı“.

Grup albümün yayımlandığı gün Warrington’daki Par Hall’da başlayan ve Birmingham, Bristol, Edinburgh, Sunderland, Leeds ve Amsterdam’a uğrayıp son gösterinin 12 Nisan’da Brüksel’deki La Madeleine’de tamamlandığı albüm turnesine çıkacak.

Basın açıklamasında turneyi değerlendiren Walsh şunları söyledi: “Stüdyoda özenle hazırlanan ‘Where The Wild Things Grow’ şarkılarının, bildiğiniz ve sevdiğiniz eski şarkılarla birlikte canlı bir ortamda hayat bulması muhteşem olacak. Bu şarkıları daha önce yaptıklarımızın standardına ulaştırmak için harcadığımız sıkı çalışmanın karşılığını alacağımız yer burası ve sabırsızlanıyoruz!”

Grup şu anda 2003 tarihli ‘Silence Is Easy albümünün 20. yıl dönümünü kutlamak üzere turnede.  İlk olarak 2003 yılında yayınlanan albüm, İngiliz grubun yayınladığı ikinci stüdyo albümü olmuş ve büyük beğeni kazanmıştı.

Gelecek albüme adını veren şarkı ve albüm kapak görseli hemen burada.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Starsailor, photo credit: Andy Earl

What's your reaction?

tr_TRTurkish