Stars at Tenerife Müzik Festivali’nin Piyano Yarışması 10-12 Yaş Kategorisinde Birincisi:Mert Hakan Şeker

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı 5. sınıf öğrencilerinden Mert Hakan Şeker, Tenerife İspanya’da düzenlenen Stars at Tenerife Müzik Festivali’nin piyano yarışması 10-12 yaş kategorisinde birinci oldu.

 Prof. Serla Balkarlı’nın öğrencisi olan Şeker, iki ay önce Albena/Bulgaristan “Heirs of Orpheus Piyano Yarışması’nda da birincilik ödülünün sahibi olmuştu.

Mert Hakan Şeker  

2006 yılında Eskişehir’de doğdu. Sekiz yaşında Prof. Serla Balkarlı ile piyano eğitimine başladı. Mayıs 2016’da İstanbul’da düzenlenen 11. Uluslararası Pera Piyano Yarışması 8-10 yaş kategorisinde ikinci oldu. Bu yarışma sonrası, New York Long Island Üniversitesi piyano bölüm başkanı Prof. Tamara Poddubnaya’nın çalıştayında kendisinden övgüler alarak Almanya ve Bulgaristan’daki uluslararası piyano yarışmalarına davet edildi.

Eylül 2016’da Albena Bulgaristan’da dördüncü kez düzenlenen Heirs of Orpheus Uluslararası Müzik Yarışması’nda 10 yaş kategorisinde birinci oldu. Bu başarının ardından Tenerife İspanya’da düzenlenen Stars at Tenerife Uluslararası Müzik Yarışması 10-12 yaş kategorisinde de birinciliğe layık görüldü. Halen, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Serla Balkarlı ile piyano eğitimine devam etmekte, Bursa Nilüfer ve Baden-Württenberg uluslararası piyano yarışmaları için hazırlanmaktadır.
tr_TRTurkish