Star Wars Çılgınlığı Nasıl Başladı?

Bugün dünya star wars günü…

Dünya çapında bir fenomone dönüşen olan filmin izleyicileri geçmişte de sinema kapılarında uzun kuyruklar oluşturmuşlardı.

1977’de Genç Star Wars Hayranları, Bir Çizgi Roman Kongresinde

ST1

Star Wars Premiyeri, Mayıs, 1977’de gerçekleşti. Eylül ayı geldiğinde Star Wars toplumsal hafızaya yerleşmişti. İki genç hayran, Star Con Denver’ın “Yıldızlarla Yakın Temas” adlı kongresine katılarak, kahramanları Chewbacca ile görüştüler.

Star Wars Kostümlerinin İlk Cadılar Bayramı Sezonu

ST2

Ekim ayı geldiğinde, binlerce çocuğun cadılar bayramında kahramanların kostümlerini giyme umutsuzluğu etrafı sarmıştı. Aradan geçen yıllar hiçbir şey değiştirmedi.

İmparatoru Beklemek

ST3
“The Empire Strikes Back” açılmadan önce hayranlar saatlerce bekledi.

Sırada Beklerken Çalışmak

ST4
2015’te, “The Force Awakens”’in biletlerini online olarak rezerve etmek ve satın almak mümkün. Fotoğraftaki adam, 1980 yılında “The Empire Strikes Back”’e bilet almak için sıranın başındaydı. O beklerken zaman geçirmek için işini de yanında getirmişti.

Darth Vader Bile Sabırsızdı

STW5

Darth Vader kostümlü bir hayran beklerden saatini kontrol eder. Arkadaşı Boba Fett ise sabırla beklemektedir.

John Williams, The Boston Pops’a Misafir Olur

STW6

O yaz, “The Empire Strikes Back” piyasaya çıkar, film müziklerinin kompozitörü John Williams bir kayıt için konuk şef olarak The Boston Pops orkestrasına katılır. O ilk gecesinde, Darth Vader’in “İmparatorluk Marşı”’nı ve Yoda’nın temasını çalan orkestrayı yönetirken, Charles Nehri üzerindeki onlarca bottaki yüzlerce insan da müziği dinliyordu.

Jedi’ı Beklerken

STW7

3 yıl sonra, hayranlar üçlemenin son filmi “Returned of the Jedi” için sıradaydı. 1983’te Kuzey Amerika’da 950 perdede açılmıştı: “The Force Awakens” ise sadece bu bölgede 4000’den fazla yerde gösterime girecek.

Jedi’ınn Dünya Premiyeri

STW8

20th Century Fox’un sahibi Marvin Davis ve karısı Barbaba Continental Tiyatrosu’nda ki dünya premiyerinde “The Return Of The Jedi’ın başrol oyuncularını selamlaşırken.

C-3PO’nun Ta Kendisi

STW9

“Return of The Jedi”’ın erken gösterimi sırasında,, droid C-3PO’yu oynayan Anthony Daniels , onun kopyalarından biriyle şakalaşırken.

Kuyruklar Bitmek Bilmedi

STW10

2 yıl sonra, 1985’te, caddelerdeki kuyruklar hala varlığını korur ve hayranlar tükenen biletlere rağmen bir seans izleyebilmek için hala kostümleri içinde beklemektedir.

alldays.com’da Mark Evitt tarafından hazırlanan içeriğin aslını okumak için tıklayınız.

What's your reaction?

tr_TRTurkish