Sri Lanka’da dev bir fil şeklindeki eko-villa tasarımı

Sri Lanka’nın güneydoğusundaki ünlü Yala Milli Parkı yakınında yer alan eşsiz villa, tamamen ahşap ve samandan yapılmış, 40 metre uzunluğunda, iki katlı bir fildir.

Çarpıcı bir tasarıma sahip eko-villa, tamamen doğal malzemelerden yapılmış ve çevre dostu uygulamaları takip etmektedir. Ahşap ve samandan yapılmış iki katlı filin devasa gövdesinin altında; alt katta bir açık hava salonu, iç mekânda iki büyük yatak odası, üst güvertede bir salon ve sıcak suyla dolu bir banyo bulunmaktadır. Konuklar, yerel ürünlerle yapılan geleneksel Sri Lanka yemekleri servis eden tesis bünyesindeki restoranın keyfini de çıkarabilirler. Yapıda elektrik var, ancak çoğu yemek, sadece bir elektrikli fırın kullanarak geleneksel tekniklerle yapılıyor.

Sri Lanka’nın güneydoğusundaki Uva Eyaleti’nde yer alan villa, 16 dönümlük doğal orman alanındadır. Tesis, Yala yaban hayatı koruma alanını da arkasına alır, böylece inzivaya çekilmek isteyen konuklar yerel vahşi yaşamın tadını çıkarmak için uzaklara gitmek zorunda kalmaz. Tavus kuşu ve filler, her gün bölgede geziyorlar. Konuklar, ayrıca yakındaki ormanın içinden geçen doğa yollarını gezmek gibi çeşitli açık hava aktiviteleriyle muhteşem manzaranın keyfini çıkarabiliyorlar. Ayrıca zipline parkurları ve ağaçlarla gölgelenen bir gökyüzü köprüsünden oluşan bir mini macera kursu da var.

elephant-shaped hotel made from straw and wood

elephant trunk hotel entrance

wood-lined hotel room with white bed

bed with mosquito netting

inhabitat.com

 

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish