Spiritualized’ın Yeni Albümü “Everything Was Beautiful” Yayında

İngiliz space rock grubu Spiritualized’ın yeni albümü “Everything Was Beautiful” Bella Union etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

J. Spaceman (Jason Pierce) kaptanlığındaki ekibin dokuzuncu stüdyo albümü olan “Everything Was Beautiful”, Pierce’ın karantinadaki deneyimlerinden esinlenirken, müzisyen dönemle ilgili olarak “Hayatım boyunca bunun için eğitim almış gibi hissettim” ifadesini kullanmıştı.

Albüm, on bir farklı stüdyo ve Pierce’in evinde kaydedilirken, grup lideri kayıtlar sırasında on altı enstrüman çalarak albüme imzasını tam olarak atıyor. Ayrıca kızı Poppy de dahil olmak üzere otuzdan fazla müzisyen ve şarkıcı ile uzun süredir birlikte çalıştığı John Coxon da kayıt sürecinde yer alıyor.

Albümün yayınlanmasından önce Spiritualized, “Always Together with You”, “The Mainline Song” ve “Crazy” dahil olmak üzere bir dizi single paylaştı.

Albümün kapağında ise Mark Farrow tarafından tasarlanmış ilaç kutusu resmi dikkat çekiyor.

Bu arada geçen yıl, Spiritualized’ın ilk dört albümüi vinil olarak yeniden yayınladı.

1992 tarihli çıkış albümü “Lazer Guided Melodies” Nisan’da yayınlanarak bu yeniden yayın serisinin ilk halkası olurken ardından Haziran’da, 1995 tarihli “Pure Phase” piyasaya sürüldü. Eylül ayında 1997’nin çığır açan albümü “Ladies And Gentlemen We Are Floating In Space” yayınlanırken, 2001 yapımı “Let It Come Down” ise Ekim ayında yayınlandı.

Grubun bir önceki “And Nothing Hurt” Eylül 2018’de dinleyiciyle buluşmuştu.

What's your reaction?

tr_TRTurkish