Spiritualized’ın Gelecek Albümünden Yeni Şarkı ‘The Mainline Song’ Yayında

İngiliz space rock grubu Spiritualized yaklaşan albümü ‘Everything Was Beautiful’dan ‘The Mainline Song’ isimli yeni şarkısını paylaştı.

Şarkı, Spiritualized kaptanı J. Spaceman’ın (diğer adıyla Jason Pierce) karantinadaki deneyimlerinden esinlenilen yeni albümü ‘Everything Was Beautiful’dan yayınlanan üçüncü şarkı oluyor ve şarkıcı şöyle diyor: “Hayatım boyunca bunun için eğitim almış gibi hissettim.”

Basın açıklamasına göre, Şarkının kısmen 2020’deki ilk karantina döneminin sonuna doğru ABD’de meydana gelen protestolardan ilham aldığı söyleniyor.

Ayrıca albümün, on bir farklı stüdyo ve Pierce’in kendi evi arasında ortaya çıktığını ve grup liderinin akıllara durgunluk veren on altı enstrümanı çaldığına değiniliyor. Kızı Poppy de dahil olmak üzere otuzdan fazla müzisyen ve şarkıcı ile uzun süredir birlikte çalıştığı John Coxon da kayıt sürecinde yer alıyor.

Bu arada geçen yıl, Spiritualized’ın ilk dört albümüi vinil olarak yeniden yayınladı.

1992 tarihli çıkış albümü ‘Lazer Guided Melodies Nisan’da yayınlanarak bu yeniden yayın serisinin ilk halkası olurken ardından Haziran’da, 1995 tarihli ‘Pure Phase’ piyasaya sürüldü. Eylül ayında 1997’nin çığır açan albümü ‘Ladies And Gentlemen We Are Floating In Space’ yaynlanırken, 2001 yapımı ‘Let It Come Down’ ise Ekim ayında yayınlandı.

Grup en son 2018 Eylül ayında ‘And Nothing Hurt’ albümünü yayılarken, yeni Spiritualized albümü ‘Everything Was Beautiful’ 22 Nisan’da dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

tr_TRTurkish