Son Feci Bisiklet’in Yeni Şarkısı “Çikolata” Yayında

Son Feci Bisiklet yeni single’ları ”Çikolata” ile müzikseverlerle buluşuyor. Grup “Çikolata”yı ‘yemek yemeyi seven insanlarla ilgili bir aşk şarkısı’ olarak tanımlıyor.

Söz ve müziği Arda Kemirgent’e ait olan şarkının düzenlemesinde grup üyelerinin de imzası var. Vokal ve gitarda Arda Kemirgent, davulda Can Sürmen, gitarda Erkin Sağsen ve bas gitarda Ozan Özgül’ün yer aldığı grup şarkıya, Arda Kemirgent ve Ozan Özgül’ün yönetmenliğini yaptığı bir de klip çekti.

Memleket alternatif sahnesinin sevilen ekiplerinden Son Feci Bisiklet, 2012 Roxy müzik ödüllerinde finale kaldıktan sonra altı şarkılık kısaçaları “Son Feci”yi yayımlamış, ilerleyen süreçte single yayınlarını sürdüren grup 2014 yılındaki “Modern Zamanlar” şarkısıyla öne çıkmıştı.

2015 yaz başında “Vesaire”, 2017 Eylül ayında “Kötü Şeyler” ve pandeminin hemen öncesinde 2020 Şubat’ında dinleyiciyle buluşan “Sistemik” albümleriyle adından söz ettiren grup, geçen Nisan ayında ise “Bilirim” isimli şarkısını paylaşmıştı.

Grubun, blues kökleriyle indie rock renklerini itinayla bir araya getirdiği ve DMC etiketi taşıyan yeni şarkısı “Çikolata”, 20 Ağustos’ta tüm dijital platformlarda yerini alırken, klibi de Son Feci Bisiklet Youtube kanalında müzikseverleri bekliyor.

tr_TRTurkish