Soggoth True Black Metal Evreninin Kapılarını Aralıyor, İlk Şarkı “Emerge”

Black metal sahnesine, köklerin izinde ve kaotik bir nefes katmaya hazırlanan Soggoth, ilk şarkısıyla huzurlarınızda.

2019 yılının haziran ayında vokalde Jasmor ve gitarda Hüseyin İkizlerli tarafından kurulan grup, yaptıkları müziğin tarzını “True Black Metal” olarak tanımlıyor.

İsmini, Lovecraft evrenindeki yaşlı efendilerin manipülasyonlarıyla yaşayan, bilinçsiz “Shoggoth” isimli yaratıklardan ilham alan grubun, ilerleyen zamanlarında bas gitara Özgür Gümüş’ün (Ex Sis) katılmasıyla üretim süreci başlamıştır.

Müziklerinin temelini oluşturan kaos, karanlık, paganizm, mizantropi, buhranlar ve ölüm gibi kavramlar üzerinde durduklarını söyleyen Soggoth, geleneksel olarak uğursuz ve karanlık olup 90’lı yıllarda Norveç’te ortaya çıkan True Black Metal kültürünü yaşatmaya çalışıyor.

Son olarak, gitarda Erkan Urel ve davulda Hüssam Zaither’in katılımıyla kadrosu şu anki güncel haline kavuşan grup, hazırlıklarını sürdürdükleri ilk albümlerinden “Emerge” isimli şarkısını yayımladı.

Albümleri üzerindeki çalışmalarını sürdüren Soggoth, en kısa zamanda ilk albümünü Black Metal severlerle buluşturmak üzere büyük bir özveriyle çalışıyor.

Soggoth’un ilk şarkısı “Emerge” hemen aşağıda.

tr_TRTurkish