Soft Cell Yirmi Yıl Sonra Yeni Albümü İçin Bir Araya Geldi

Soft Cell yeniden bir araya geldi ve yirmi yıl aradan sonra gelecek ilk albümlerini yayımlamaya hazırlanıyor.

2002’deki “Cruelty Without Beauty”den bu yana tam uzunlukta bir albüm yayımlamayan İngiliz synth-pop ikilisinin dinleyiciyle buluşmaya hazır yeni bir albümü var gibi görünüyor.

Marc Almond ve Dave Ball ikilisi, 12 Nisan’da paylaştığı yeni bir Facebook gönderisinde, Soft Cell kasetlerinden oluşan bir fotoğraf paylaşarak şu ifadeyi kullandı, “Bu mükemmel kaset koleksiyonuna yakında eklenecek bir şey olabilir…”

İngiliz gazetesi Daily Star’a, “Londra O2 Arena’daki final gösterisinden önce, Marc ve ben yaklaşık 15 yıldır birbirimizi görmemiştik” diyen Dave Ball, yeni soundun dinleyicinin bekleyebileceğinden biraz farklı olduğunu belirterek devam ediyor, “Aradaki yıllarda, olgun görünmeye başladık. Yeni şarkılar hala akılda kalıcı, ancak çok daha görmüş geçirmiş. Başka bir ‘Tainted Love’ yazmaya çalışmadık. Belki yapmalıyız!”

“60 küsur yaşlarındaki iki erkeğin küçük, sıçrayan pop sayıları yazmaya çalışması uygunsuz olur,” diye ekleyen Ball, “Bu, mutsuz olduğumuz anlamına gelmez ve ağır endüstriyel müzik de değil. Şarkıların oldukça minimal, melodik ve bas odaklı olduğunu söyleyebilirim” diyerek gelecek albümün ilk ipuçlarını veriyor.

Şarkı listesi, başlık veya çıkış tarihiyle ilgili ayrıntılar paylaşılmazken gelecek çalışma, grubun 2018’deki single’ı “Northern Lights”tan bu yana sunduğu ilk yeni malzeme olacak.

tr_TRTurkish