Soft Cell ve Pet Shop Boys’dan Leziz Bir Synthpop İş Birliği: “Purple Zone”

Synthpop sahnesinin öncü iki İngiliz efsanesi Soft Cell ve Pet Shop Boys, Soft Cell’in yaklaşan yeni albümü “Happiness Not Included”da yer alan “Purple Zone” isimli ortak single için bir araya geldi.

Soft Cell’den Marc Almond, “Pet Shop Boys ile çalışmak bir zevkti ve bu şarkı bizim ve onların mükemmel bir birleşimi,” derken, Pet Shop Boys’dan Neil Tennant ve Chris Lowe şunları söyledi: “Bu muhteşem şarkıda Soft Cell gibi ilham verici bir ikili ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Soft Cell’den Dave Ball ise her iki grubun da karakteristik unsurlarını içeren ve klibinde hepsinin başrolde yer aldığı şarkı için, “’Purple Zone’ muhtemelen 1980’lerin başından beri en iyi pop anımız,” diyor.

Başlangıçta Pet Shop Boys’un sadece remiksleyeceği ancak sonra tam bir iş birliğine dönüşen şarkı Soft Cell’in 6 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak albümden bundan önce paylaştığı ‘Bruises On All My Illusions’ ve albüm başlık parçası sonra kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.

Albüm 6 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak

Soft Cell’in son albümü 2002’de çıkan ‘Cruelty Without Beauty’ olmuştu. Grammy ödüllü Phillip Larsen ile üzerinde çalıştıkları beşinci albümleri için fikir, Almond ve Ball’un birbirlerini yaklaşık 15 yıldır görmedikleri, 2018’de Londra’daki O2 Arena’daki konserlerinde ortaya çıkmıştı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish