Soft Analog ve Brek’ten “Özür Dilerim”

Toplumsal yabancılaşma ve değişimin anlatıldığı ‘’Dans İllüzyon’’ isimli ilk konsept albümleri ile Türkiye’nin önemli müzik yazarlarından tam not alarak ses getiren ve hazırladıkları sahne şovlarıyla bu albümlerini şehir şehir dinleyicilerle buluşturmayı sürdüren alternatif pop müziğin yıldız ikilisi Soft Analog, İstanbul esaslı bedroom pop sanatçısı Brek ile ‘’Özür Dilerim’’ adlı sürpriz düet projesi için bir araya geldi.

80’ler Synth Pop’unun sesiyle donatılmış dream pop-dans atmosferine sahip olan Özür Dilerim’in sözleri ise öfke ve nefretin karmaşık duygularına inerek hem kişisel hem de toplumsal sorunları ele alıyor. Şarkı sadece basit özürlerin ötesine geçerek derinlemesine öz-yansıtma ve empati ile ilgili mesajlar iletiyor.

Hem ilişkisel hep toplumsal olarak öfke ve nefret söylemlerine yönelik bir teselli ve öfkeyi göğüste yumuşatmaya dair minik bir telkin duygusu yaratan şarkı, ‘’senin kızgınlığın bana değil, aslında kendine’’ gibi bir manifestodan yola çıkarak dinleyicilerle buluşuyor.

Soft Analog ile Brek düeti ‘’Özür Dilerim’’, 9 Şubat Cuma gününden itibaren Apartment Disco X KARE etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yayında!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish