Smashing Pumpkins’den, Gish Albümü Döneminden Bir Arşiv Konser Kaydı Geliyor

Smashing Pumpkins “Gish” albümünün 30. Yıl dönümünü taçlandıracak bir arşiv konser kaydının duyurusunu yaptı. Kayıt, grubun Japonya’nın Kawasaki kentinde 1992’deki konserinin sınırlı sayıda plak baskısıyla dinleyiciyle buluşacak.

İmzalı 180 gram, mor renkli çift plak şeklinde üretilen albüm, yalnızca Billy Corgan’ın Madame Zuzu web mağazasında satışa sunulacak.

Başka hiçbir yerde bulunmayan on bir şarkılık şarkı listesi ise “Gish” albümüyle birlikte 1991 tarihli EP “Lull” ve gruba seviye atlattıran 1993 albümü “Siamese Dream”den şarkılar içeriyor.

Billy Corgan Rolling Stone ile yaptığı yeni bir röportajda, “Mellon Collie and the Infinite Sadness” albümünün devamı niteliğindeki gelecek çalışmayla ilgili olarak, “Yaklaşık 16 şarkı kaydettim. Tüm davullar bitti,” diye açıklarken, “Aslında yıl sonuna kadar yapılmasını bekliyoruz” diyor ve ekliyor, “kesinlikle Mellon Collie ve 2000’ler Machina geleneğinde. Aslında her iki kaydın da devamı. Zero karakteriyle başlayan bir hikâye üçlemesinin üçüncü kısmı.”

Kapak grup fotoğrafı: Paul Natkin

tr_TRTurkish