Smashing Pumpkins Yeni Albümle Yıla Damga Vurmaya Hazırlanıyor

Son birkaç yıldır adından sıklıkla söz ettiğimiz, öncesinde görkemli bir turne, sonrasında da uzun aradan sonra 2018 Kasım’ında yayımlanan “Shiny and Oh So Bright, Vol. 1.” albümüyle yüreklere su serpen Smashing Pumpkins cephesinden yeni albüm sesleri yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde “Cotillions” başlıklı solo albümünü çıkaran Billy Corgan, bir söyleşi sırasında, Smashing Pumpkins’in “oldukça farklı” bir duble albüm için Nashville’de 21 yeni şarkı kaydettiğini söyledi.

Bu yıl içinde yayımlanması ön görülen albümü, 2000 tarihli “Machina”dan bu yana ilk albüm, olarak tanımlayan Corgan, “ben, James ve Jimmy çok uzun süre bir şeyler üzerinde çalıştık. Daha kavramsal bir temeli var ve muhtemelen de daha geniş bir müzik alanı” diye devam ediyor.

Bu konuda heyecanlı olduğunu vurgulayan Corgan, risk alıp, sadece bilinen ve tahmin edilenler yerine masaya yeni bir şeyler getirmeye çalıştıklarının altını çiziyor.

Corgan’ın bu kısa açıklamalarına bakacak olursak, grubun 90’lı yıllara damgasını vuran klasik albümleri “Siamese Dream” ve “Mellon Collie and the Infinite Sadness” ağırlığı ve lezzetinde bir albüm beklentisine girmek mümkün.

consequenceofsound.net

tr_TRTurkish