Smashing Pumpkins Gitaristi Jeff Schroeder: “O Büyük, Destansı Albümü Bitirdik”

Yakın zamanda Audio Ink Radio podcast’inde konuşan Smashing Pumpkins gitaristi Jeff Schroeder, yeni albümlerini bitirdiklerini açıkladı.

Schroeder, sunucu Anne Erickson’a “Üzerinde çalıştığımız büyük, destansı albümü bitirdik” dedi. Gitarist “Henüz ayrıntı verebileceği hiçbir şey olmadığını” eklese de grubun 1995 tarihli başyapıtı “Mellon Collie and the Infinite Sadness” ve 2000 tarihli “Machina/The Machine of God” albümünün ardından, yıllarca süren bir üçlemenin üçüncüsü olduğu daha önce belirtilen ve uzun zamandır beklenen projede sona yaklaşıldığı ortaya çıkıyor.

Schroeder albüm hakkında fazla bir şey söyleyemezken, grubun Kuzey Amerika’yı turlayacağı “Rock Invasion 2 Tour” turnesi ve pandemi sonrası yollara geri dönme konusundaki düşüncelerini paylaştı.

Bu, uzun zamandan beri ilk uzun turumuz” diyen gitarist ekliyor, “Çok fazla bir şey söyleyemem ama tur sırasında ve yılın geri kalanıyla ilgili oldukça heyecan verici duyurularımız olacak, bu yüzden bizim için gerçekten heyecan verici bir zaman.”

Grubun synthpop, electropop ve alternative rock temelleri üzerinde yükselen son albümü “Cyr”, 2020 kasım ayı sonunda dinleyiciyle buluşmuştu.

tr_TRTurkish