Slowdive Gelecek Albümü “everything is alive”ı Yeni Single “kisses” ile Duyurdu

Slowdive, yakın zamanda tamamladıkları beşinci albümleri, “everything is alive”ı 1 Eylül’de Dead Oceans aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını açıkladı. Grup duyuruyla birlikte 2023 tur tarihlerini ve albümün ilk single’ı “kisses”i paylaştı.

Albümün prodüksiyonu, 2020 sonbaharında başladı ve İngiliz beşlinin iki yıl boyunca Birleşik Krallık’ta sürdürdüğü kayıt sürecini kapsıyor. Yapımcılığını gitarist, şarkı ve söz yazarı Neil Halstead tarafından üstlenilen ve kısmen ev stüdyosunda kaydedilen albümdeki sekiz parçadan altısının miksajı Grammy ödüllü mühendis Shawn Everett tarafından yapıldı.

Şarkıcı ve gitarist Rachel Goswell, albümün ithaf edildiği annesi ve davulcu Simon Scott’ın babasının 2020’de aralarından ayrıldığına değindiği açıklamasında, “Kişisel olarak bazılarımız için bazı derin değişimler oldu” derken şöyle devam etti,

Bu kavşaklar, Slowdive’ın müziğinin çok katmanlı duygusal tenorunda yansıtılıyor; canlı olan her şey deneyimle ağırdır, ancak her nota dengeli, bilge ve zorunlu olarak umut vericidir. Eşsiz simyası, hem hüznü hem de şükranı, topraklanmışlığı ve neşeyi ustaca bünyesinde barındırır.”

Albümün ilk single’ı “kisses”i işaret eden Halstead ise “Şu anda gerçekten karanlık bir albüm yapmak doğru olmaz. Albüm duygusal olarak oldukça eklektik ama yine de umut verici” diye ekliyor.

Gelecek albüm “everything is live”, Slowdive’ın 22 yıl aradan sonra gelen 2017 tarihli kendi adını taşıyan albümü sonrası ilk yeni şarkılarını ulaştıracak kulaklarımıza.

Aşağıdaki yeni şarkı “kisses”ın Noel Paul tarafından yönetilen klibini, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Slowdive “everything is alive” şarkı listesi:

01. shanty

02. prayer remembered

03. alife

04. andalucia plays

05. kisses

06. skin in the game

07. chained to a cloud

08. the slab

Slowdive photo credit: Parri Thomas

What's your reaction?

tr_TRTurkish