Sleep Token’ın Yeni Albümü ‘Take Me Back To Eden’ Yayında

Gizemli İngiliz metal grubu Sleep Token’ın yeni albümü ‘Take Me Back To Eden’, 19 Mayıs’ta Spinefarm Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Grubun üçüncü stüdyo albümü olan ‘Take Me Back To Eden’, İngiltere, Chesterfield’da Treehouse Studio’da kaydedildi.

‘Take Me Back To Eden’, önceki iki albüm 2019’daki ‘Sundowning’ ve 2021’deki ‘This Place Will Become Your Tomb’dan oluşan bir üçlemenin üçüncü bölümü olarak kulaklarımıza ulaşırken, 12 şarkı ve bir saatten fazla süresiyle hayli doyurucu bir dinleme seansı vadediyor.

Sleep Token albüm yayını öncesini de gayet paylaşımcı bir şekilde geçirerek ‘Chokehold’, ‘The Summoning’, ‘Granit’, ‘Aqua Regia’, ‘Vore’ ve ‘DYWTYLW’ ile altı şarkılık bir dizi paylaşımla albümün şifrelerine geniş bir bakış sundu.

Alternative metal, post-rock, progressive metal ve indie rock ses dokularını kucaklayan müzikal anlayışıyla grup genel değerlendirmelere göre bugüne kadarki en güçlü şarkılarını dinleyiciyle buluşturuyor.

NME’nin değerlendirmesinde “geleceğin klasik statüsünün tüm ayırt edici özelliklerine sahip, iddialı, duygusal bir plak monoliti” olarak tanımlandı ve “öngörülemezliğini” ve birden çok müzik tarzının benimsenmesiyle övüldü. Metal Hammer’daki incelemede ise albüm için “yalnızca grubun evrenini genişletmekle kalmayan ve metalin sınırlarını zorlamaya devam eden, aynı zamanda insan olmanın ne anlama geldiğini düşünen bir kayıt” ifadesi kullanıldı.

Sleep Token – Photo: Andy Ford courtesy of Spinefarm

tr_TRTurkish